fbpx

Aktualności

Prosta do lepszego życia

16.11.2023

Gościem najbliższego odcinka cyklu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Natalia Modzelewska, opiekunka medyczna, terapeutka zajęciowa, laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, która urodziła się z wadą serca.

Życie pani Natalii proste nie było. Zaledwie pięć tygodni po urodzeniu zdiagnozowano u niej nie tylko problemy z sercem, ale też kłopoty z nerkami. Nie umiano jednak postawić jednoznacznej diagnozy. W młodości rozmówczyni Anny Dymnej przeżywała liczne omdlenia, nie zawsze traktowane serio przez szkolnych rówieśników. Mierzyła się również z trudami rehabilitacji, depresją. A, jako dziewczynka, została nadużyta seksualnie przez starszego mężczyznę, co długo skrywała przed najbliższymi.

Fot.: archiwum fundacji

Pani Natalia jest inteligentną, pewną i świadomą siebie kobietą. Przed kilkoma miesiącami przeszła kolejną operację serca. Wierzy, że obecnie znajduje się już na prostej do lepszego życia.

Rozmówczyni Anny Dymnej pracuje jako opiekunka medyczna. Jej osobiste doświadczenia zdrowotne pozytywnie wpływają na relacje z pacjentami. Po zdobyciu 2. miejsca w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki pani Natalia koncertowała w Polsce i za granicą. Niedawno nagrała pierwszą płytę. Czuje się spełniona. Śpiew nadal jest jej wielką pasją. Jak podkreśla, urodzenie córki, Anielki, stało się dla niej ratunkiem.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek do TVP2, o 6.20. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Grzegorz Chajok

Może Cię zainteresować

Bryza ich poniosła

11.06.2024

W minioną sobotę, w Kopalinie, odbył się 7. Bieg „Dwie Wieże”. Na starcie stawiło się 200 zawodniczek i zawodników. Biegli nie tylko dla fantastycznych doznań, lecz również po to, by wesprzeć budowę i wyposażanie naszego ośrodka wytchnieniowego w nadbałtyckim Lubiatowie.

Ku zdrowiu psychicznemu

09.06.2024

„Razem ku zdrowiu psychicznemu – wspólny cel, wspólne dobro!” to hasło IV Kongresu Zdrowia Psychicznego, którego Anna Dymna jest ambasadorką. Aktorka zasiada również w Komitecie Honorowym wydarzenia.

Dołącz do newslettera