fbpx

Aktualności

Prosta do lepszego życia

16.11.2023

Gościem najbliższego odcinka cyklu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Natalia Modzelewska, opiekunka medyczna, terapeutka zajęciowa, laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, która urodziła się z wadą serca.

Życie pani Natalii proste nie było. Zaledwie pięć tygodni po urodzeniu zdiagnozowano u niej nie tylko problemy z sercem, ale też kłopoty z nerkami. Nie umiano jednak postawić jednoznacznej diagnozy. W młodości rozmówczyni Anny Dymnej przeżywała liczne omdlenia, nie zawsze traktowane serio przez szkolnych rówieśników. Mierzyła się również z trudami rehabilitacji, depresją. A, jako dziewczynka, została nadużyta seksualnie przez starszego mężczyznę, co długo skrywała przed najbliższymi.

Fot.: archiwum fundacji

Pani Natalia jest inteligentną, pewną i świadomą siebie kobietą. Przed kilkoma miesiącami przeszła kolejną operację serca. Wierzy, że obecnie znajduje się już na prostej do lepszego życia.

Rozmówczyni Anny Dymnej pracuje jako opiekunka medyczna. Jej osobiste doświadczenia zdrowotne pozytywnie wpływają na relacje z pacjentami. Po zdobyciu 2. miejsca w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki pani Natalia koncertowała w Polsce i za granicą. Niedawno nagrała pierwszą płytę. Czuje się spełniona. Śpiew nadal jest jej wielką pasją. Jak podkreśla, urodzenie córki, Anielki, stało się dla niej ratunkiem.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek do TVP2, o 6.20. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Grzegorz Chajok

Może Cię zainteresować

Śpiew jak lekarstwo

07.12.2023

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Natalia Smogulecka, nauczycielka śpiewu, finalistka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, która żyje z zespołem Turnera.

Wyspa „Choinki Jedynki”

06.12.2023

Od poniedziałku trwają licytacje prac i darów dorosłych przyjaciół radiowej „Jedynki”. Aukcje przyniosły już ponad 65 tysięcy złotych. Bardzo miłe to wieści w dniu mikołajek. W tym roku Program Pierwszy Polskiego Radia swoją charytatywną akcję zorganizował po raz 22., dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko oraz „Wspólnoty Nadziei”.

Dołącz do newslettera