fbpx

Aktualności

Przełamywanie tabu

20.01.2022

Gośćmi jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będą Julia Zakrocka i Mateusz Kulpa. Pani Julia porusza się na wózku, choruje na artrogrypozę.

Pani Julia, studentka trzeciego roku grafiki komputerowej, mimo choroby, z którą zmaga się od urodzenia, jest niezwykle pogodną, elokwentną i otwartą osobą. W rozmowie z Anną Dymną opowiada nie tylko o artrogrypozie i operacjach, jakie przeszła. Jako wolontariuszka fundacji Avalon, mówi również o projekcie „Sekson”, którego celem jest przełamywanie tabu seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnością ruchową. Problem ten, z własnej perspektywy, zaczęła poruszać znacznie wcześniej w swoich mediach społecznościowych.

Od półtora roku pani Julia i pan Mateusz mieszkają razem. Poznali się na portalu randkowym. Choroba nie przeszkadza im tworzyć udanego związku, mimo że pan Mateusz nie miał wcześniej kontaktu z osobami z niepełnosprawnością.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek do TVP2, o 6.20. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Grzegorz Chajok

Może Cię zainteresować

Optymizm dodaje sił

26.05.2022

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Jacek Papież, który zmagał się ze szpiczakiem mnogim, rzadkim nowotworem krwi.

I dla ducha, i ciała

25.05.2022

Maj jest niezwykle emocjonujący i satysfakcjonujący dla naszych podopiecznych z „Doliny Słońca”. W tym miesiącu poczuli się szczególnie docenieni. Po raz kolejny przekonali się, że ich artystyczne zajęcia w pracowniach ośrodka w podkrakowskich Radwanowicach mają wartość oraz sens. Ale nie tylko one.

Dołącz do newslettera