fbpx

Aktualności

Radość tworzenia

19.05.2023

Wczoraj, w Muzeum Miasta Mysłowice, odbył się wernisaż 7. międzywojewódzkiego konkursu sztuki osób niepełnosprawnych w nurcie art brut „Poza Ramy”. W trakcie uroczystości wręczono nagrody. Laureatami konkursu zostali również podopieczni „Doliny Słońca”.

Po raz drugi wzięliśmy udział w konkursie promującym twórczość z nurtu art brut. Spośród 110 zgłoszonych prac z 7 ośrodków, głównie ze Śląska i Małopolski, wyłoniono i nagrodzono trzy oraz trzy wyróżniono.

Uradowana Ula Woźniak, odbierając nagrodę za ceramiczny „Baranów rząd”, powiedziała: „Lubię malować, lepić z gliny, wspinać się i gram też w teatrzyku”.

Ewa Gerono ambitnie poznawała technikę malowania farbami olejnymi na płótnie. Wykonała trzy obrazy, z których jeden, inspirowany malarstwem Henry Matisse’a, przedstawiający czerwone rybki w akwarium, został doceniony i wyróżniony przez jury złożone z trzech artystów plastyków. Rok temu zapowiedziała, że też chce dostać nagrodę. Pilnie pracowała z myślą o wzięciu udziału w tegorocznym konkursie. Dopięła swego.

Beatka Dróżdż ostatnio więcej haftuje niż rysuje, ale jak już to robi, to w intrygujący sposób, używając kredek i posługując się nimi, kreśląc pochyłe linie. „Trzy Anioły” w jej wykonaniu także zostały wyróżnione, za co otrzymała ekspres do kawy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa. Jesteśmy bardzo dumni z postępów i osiągnięć naszych artystów. Promowanie ich twórczości jest bardzo ważne. Chwała organizatorom wydarzenia za ich trud. Chwała też nauczycielom z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka oraz pracownikom Muzeum Miasta Mysłowice. Bardzo dziękujemy.

Jeszcze przez miesiąc można podziwiać prace malarskie i ceramiczne w Muzeum Miasta Mysłowice, a przy okazji zwiedzić największe w Polsce Centralne Muzeum Pożarnictwa.

Ewa Toboła

Może Cię zainteresować

Wiatr w żagle marzeń

09.06.2023

Z 20-letnią Martyną Wójcik, uczestniczką dzisiejszego koncertu „Debiuty” 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, rozmawialiśmy wczoraj, późnym popołudniem, niedługo po zakończeniu pierwszej próby w opolskim amfiteatrze. Zwyciężczyni 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz laureatka drugiego miejsca w ubiegłorocznym Rodzinnym Konkursie Zaczarowanej Piosenki stwierdziła, że do Opola przyjechała w jednym celu: żeby zaśpiewać jak najlepiej.

Biuro fundacji nieczynne

07.06.2023

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w najbliższy piątek, 9 czerwca 2023 r., nasze krakowskie biuro będzie nieczynne.

Dołącz do newslettera