fbpx

Aktualności

Radość tworzenia

19.05.2023

Wczoraj, w Muzeum Miasta Mysłowice, odbył się wernisaż 7. międzywojewódzkiego konkursu sztuki osób niepełnosprawnych w nurcie art brut „Poza Ramy”. W trakcie uroczystości wręczono nagrody. Laureatami konkursu zostali również podopieczni „Doliny Słońca”.

Po raz drugi wzięliśmy udział w konkursie promującym twórczość z nurtu art brut. Spośród 110 zgłoszonych prac z 7 ośrodków, głównie ze Śląska i Małopolski, wyłoniono i nagrodzono trzy oraz trzy wyróżniono.

Uradowana Ula Woźniak, odbierając nagrodę za ceramiczny „Baranów rząd”, powiedziała: „Lubię malować, lepić z gliny, wspinać się i gram też w teatrzyku”.

Ewa Gerono ambitnie poznawała technikę malowania farbami olejnymi na płótnie. Wykonała trzy obrazy, z których jeden, inspirowany malarstwem Henry Matisse’a, przedstawiający czerwone rybki w akwarium, został doceniony i wyróżniony przez jury złożone z trzech artystów plastyków. Rok temu zapowiedziała, że też chce dostać nagrodę. Pilnie pracowała z myślą o wzięciu udziału w tegorocznym konkursie. Dopięła swego.

Beatka Dróżdż ostatnio więcej haftuje niż rysuje, ale jak już to robi, to w intrygujący sposób, używając kredek i posługując się nimi, kreśląc pochyłe linie. „Trzy Anioły” w jej wykonaniu także zostały wyróżnione, za co otrzymała ekspres do kawy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa. Jesteśmy bardzo dumni z postępów i osiągnięć naszych artystów. Promowanie ich twórczości jest bardzo ważne. Chwała organizatorom wydarzenia za ich trud. Chwała też nauczycielom z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka oraz pracownikom Muzeum Miasta Mysłowice. Bardzo dziękujemy.

Jeszcze przez miesiąc można podziwiać prace malarskie i ceramiczne w Muzeum Miasta Mysłowice, a przy okazji zwiedzić największe w Polsce Centralne Muzeum Pożarnictwa.

Ewa Toboła

Może Cię zainteresować

Radość z rzeczy małych

17.05.2024

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Radosław Zbrożek z partnerką Dominiką Bilińską. U pana Radosława zdiagnozowano nowotwór kości.

Zmarł Andrzej Brandstatter

15.05.2024

To wyjątkowo przykra dla nas wiadomość. Andrzej Brandstatter i Jego Fundacja Pro Artis wielokrotnie wspierali nasze artystyczne projekty. Żegnamy nie tylko oryginalnego Twórcę podhalańskiej muzyki, ale też wielkiego Przyjaciela osób z niepełnosprawnościami.

Dołącz do newslettera