fbpx

Aktualności

Renta tylko na nogi

23.03.2023

Gościem piątkowego odcinka „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Wojciech Trybuszewski, który, czterdzieści lat temu, złamał kręgosłup podczas wypadku komunikacyjnego.

Z wykształcenia pan Wojciech jest mechanikiem samochodowym. Motoryzacja zawsze była jego wielką pasją. Gdy zdarzył się wypadek, odbywał służbę w marynarce wojennej. Kiedy karetką wieziono go do szpitala, podejrzewał, co go czeka. Miał kolegę, który wypadł z pociągu i uszkodził kręgosłup. Co prawda pan Wojciech łudził się wtedy, że może jego los będzie inny. Od lekarza usłyszał jednak: „Pan nie kwalifikuje się nawet do siedzenia na wózku”.

Fot.: archiwum fundacji

Obecnie pan Wojciech ma na koncie lot na motolotni, jazdę konną, nurkowanie, udziały w rajdach samochodowych. Z okazji sześćdziesiątych urodzin otrzymał od siostrzeńca prezent: przelot szybowcem. A dwadzieścia lat temu rozmówca Anny Dymnej zaczął pływać. Obecnie w swojej konkurencji pływackiej jest mistrzem Polski. W ubiegłym roku, po raz trzydziesty trzeci, wziął udział w minimaratonie integracyjnym „Bieg Solny”, który odbywa się w Ciechocinku. Dzisiaj jest jedynym uczestnikiem tych zawodów, który pamięta ich pierwszą edycję. Zdaniem pana Wojciecha, brak ruchu jest najgorszym schorzeniem.

Rozmówca Anny Dymnej tryska humorem. Twierdzi, że dobry nastrój nigdy go nie opuścił. A gdy pytano go, czy nie załamał się po wypadku, odparł: „Rentę mam na nogi, nie na głowę”.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek do TVP2, o 6.20. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Grzegorz Chajok

Może Cię zainteresować

Bryza ich poniosła

11.06.2024

W minioną sobotę, w Kopalinie, odbył się 7. Bieg „Dwie Wieże”. Na starcie stawiło się 200 zawodniczek i zawodników. Biegli nie tylko dla fantastycznych doznań, lecz również po to, by wesprzeć budowę i wyposażanie naszego ośrodka wytchnieniowego w nadbałtyckim Lubiatowie.

Ku zdrowiu psychicznemu

09.06.2024

„Razem ku zdrowiu psychicznemu – wspólny cel, wspólne dobro!” to hasło IV Kongresu Zdrowia Psychicznego, którego Anna Dymna jest ambasadorką. Aktorka zasiada również w Komitecie Honorowym wydarzenia.

Dołącz do newslettera