fbpx

Aktualności

Renta tylko na nogi

23.03.2023

Gościem piątkowego odcinka „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Wojciech Trybuszewski, który, czterdzieści lat temu, złamał kręgosłup podczas wypadku komunikacyjnego.

Z wykształcenia pan Wojciech jest mechanikiem samochodowym. Motoryzacja zawsze była jego wielką pasją. Gdy zdarzył się wypadek, odbywał służbę w marynarce wojennej. Kiedy karetką wieziono go do szpitala, podejrzewał, co go czeka. Miał kolegę, który wypadł z pociągu i uszkodził kręgosłup. Co prawda pan Wojciech łudził się wtedy, że może jego los będzie inny. Od lekarza usłyszał jednak: „Pan nie kwalifikuje się nawet do siedzenia na wózku”.

Fot.: archiwum fundacji

Obecnie pan Wojciech ma na koncie lot na motolotni, jazdę konną, nurkowanie, udziały w rajdach samochodowych. Z okazji sześćdziesiątych urodzin otrzymał od siostrzeńca prezent: przelot szybowcem. A dwadzieścia lat temu rozmówca Anny Dymnej zaczął pływać. Obecnie w swojej konkurencji pływackiej jest mistrzem Polski. W ubiegłym roku, po raz trzydziesty trzeci, wziął udział w minimaratonie integracyjnym „Bieg Solny”, który odbywa się w Ciechocinku. Dzisiaj jest jedynym uczestnikiem tych zawodów, który pamięta ich pierwszą edycję. Zdaniem pana Wojciecha, brak ruchu jest najgorszym schorzeniem.

Rozmówca Anny Dymnej tryska humorem. Twierdzi, że dobry nastrój nigdy go nie opuścił. A gdy pytano go, czy nie załamał się po wypadku, odparł: „Rentę mam na nogi, nie na głowę”.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek do TVP2, o 6.20. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Grzegorz Chajok

Może Cię zainteresować

Wiatr w żagle marzeń

09.06.2023

Z 20-letnią Martyną Wójcik, uczestniczką dzisiejszego koncertu „Debiuty” 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, rozmawialiśmy wczoraj, późnym popołudniem, niedługo po zakończeniu pierwszej próby w opolskim amfiteatrze. Zwyciężczyni 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz laureatka drugiego miejsca w ubiegłorocznym Rodzinnym Konkursie Zaczarowanej Piosenki stwierdziła, że do Opola przyjechała w jednym celu: żeby zaśpiewać jak najlepiej.

Biuro fundacji nieczynne

07.06.2023

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w najbliższy piątek, 9 czerwca 2023 r., nasze krakowskie biuro będzie nieczynne.

Dołącz do newslettera