fbpx

Aktualności

Sprawdź PIT i pomagaj

11.03.2019

W tym roku naszymi podatkami zajmują się urzędy skarbowe. Musimy jednak sami zadbać o to, by rozliczyć PIT z małżonkiem, wskazać przysługujące nam ulgi i przekazać 1% organizacjom pożytku publicznego.

Aby wesprzeć 1% podatku podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, można:

  1. Skorzystać z naszego prostego i przejrzystego programu do rozliczania PIT online
  2. Zalogować się na stronie podatki.gov.pl (podając m.in. PESEL bądź NIP) i wpisując w dokumencie nasz KRS: 0000 174 486

Uwaga: emeryci i renciści również mogą przekazać nam 1%, wysyłając do urzędu skarbowego formularz PIT-OP

Przekaż 1% podopiecznym Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

– Środki z 1% to społeczne, „święte” pieniądze – mówi Anna Dymna. – Trzeba je szanować, strzec ich i pilnować jak skarbu. Zanim zaczniemy komukolwiek pomagać, dokładnie sprawdzamy każdy przypadek, zbieramy dokumenty medyczne, sprawdzamy, ile potrzebujący zarabiają, jaką ma sytuację rodzinną. Czasem ludzie irytują się tą dociekliwością, obrażają się nawet. Ale przecież wiedzą, że wszystko musi być krystalicznie przejrzyste według obowiązujących przepisów, by fundacja mogła rzetelnie pomagać bez względu na czasy, polityczne walki, życzliwości czy niechęci. Pracownicy mojej fundacji troszczą się o każda złotówkę. Gdy więc dowiaduję się o nieprawidłowościach finansowych w naszym kraju, na przykład, że ktoś „przekręcił” dziesięć milionów, to zwyczajnie robi mi się niedobrze. Czasami po nocach nie śpię, bo zastanawiam się, w jaki sposób pozyskać trzy tysiące złotych i uratować życie podopiecznego. Bywa często, że ja i moi pracownicy „odbijamy się od ścian”, gdy poszukujemy środków. A mamy przecież świadomość ogromnej odpowiedzialności.

Może Cię zainteresować

Zostań SuperWolo!

19.08.2019

Rozpoczynamy 8. edycję projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. Jego głównym celem jest promowanie wolontariatu oraz rozwijanie wśród uczniów postaw prospołecznych, a także współdziałanie na rzecz społeczności klasowej, szkolnej i lokalnej. Zwieńczeniem projektu jest konkurs o statuetkę SuperWolo 2019. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 września.

Profesjonalne i bezpłatne doradztwo zawodowe

19.08.2019

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekty „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa”. Ich adresatami są również osoby z niepełnosprawnościami, zarówno fizycznymi, jak i z zaburzeniami psychicznymi.

Dołącz do newslettera