fbpx

Aktualności

Statuetka „SuperWolo 2013” została wręczona

07.12.2013

W czwartek, w „Dolinie Słońca” w Radwanowicach, uroczyście wręczyliśmy statuetkę „SuperWolo 2013”. Otrzymała ją klasa IV c z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna w Krakowie. Nagrodą specjalną dla zwycięzców był występ Teatru „Radwanek”.

5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. Postanowiliśmy, że właśnie tego dnia będziemy uroczyście wręczać statuetkę „SuperWolo”, czyli nagrodę przyznawaną za najlepsze działanie wolontariackie zrealizowane w ramach projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. Wczoraj to szczególne wyróżnienie otrzymała klasa IV c z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna w Krakowie. Wręczyli je nasi Podopieczni z Radwanowic. Uczniom towarzyszyła siostra Dorota Oświecińska, dyrektor szkoły, Agnieszka Zielowska, zastępca dyrektora, Teresa Adamczyk, wychowawczyni klasy oraz Dominika Malik, nauczycielka, która zachęciła dyrekcję do udziału w naszym projekcie. Fundację reprezentowała Katarzyna Walaszek, kierownik Biura Młodych oraz Anna Mucha, Katarzyna Szuta i Mateusz Irzyk, nasi wspaniali wolontariusze.

– Jest to dla nas naprawdę wielkie wyróżnienie – mówiła Teresa Adamczyk, wychowawczyni klasy IV c. – Dzięki temu projektowi uczniowie mogli się osobiście przekonać, że pomaganie innym przynosi radość również im samym. Wspaniałe było również to, że w działania włączyli się rodzice oraz uczniowie innych klas. Wszyscy działaliśmy we wspólnej sprawie i mieliśmy przy tym wiele radości. Każdy z uczniów zaangażował się w projekt na 100 procent, można więc powiedzieć, że cała klasa, ale też każdy z osobna otrzymał statuetkę i tytuł „SuperWolo 2013”.

Tuż po części oficjalnej odbył się występ „Teatru Radwanek” dedykowany zwycięskiej klasie. Superwolontariusze zobaczyli spektakl pt. „Franek z Doliny Słońca”. Występ naszych Podopiecznych bardzo im się spodobał, a szczególnie piosenka finałowa, w czasie której aktorzy rzucali kolorowe piłki w stronę uczniów. Dzieci chętnie zaangażowały się w zabawę i z radością odrzucały piłki do aktorów. W czasie spektaklu na sali teatralnej pojawiło się mnóstwo mikołajów, okazało się, że byli nimi uczniowie z Prywatnego Gimnazjum nr 7 z Krakowa, którzy przyjechali do Radwanowic, aby obdarować naszych Podopiecznych prezentami. Swoich młodszych kolegów obdarowali natomiast słodkimi lizakami.

Na zakończenie spotkania każdy z uczniów klasy IV c otrzymał dyplom oraz nagrody niespodzianki z SuperWolo, symbolizującym nasz projekt, były to: notesy, puzzle oraz ołówek. Nie zabrakło też słodkiego prezentu, czyli szarlotki, którą dla zwycięzców projektu „Każdy jest komuś potrzebny” przygotowała Cukiernia Kaczmarczyk z Krakowa.

– Zwycięstwo w konkursie było dla nas wielką radością, ale największą radość mieliśmy z pomagania ludziom i zwierzętom. Dziękujemy pracownikom i wolontariuszom fundacji, że nas do tego zachęcili – powiedziała na zakończenie spotkania Natalka z klasy IV c.

Jeszcze raz gratulujemy klasie IV c z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna w Krakowie oraz jej wychowawczyni, tytułu „SuperWolo 2013”. Dziękujemy za zaangażowanie i serce jakie włożyli w podjęte działania. Dziękujemy również klasie IV z Prywatnej Szkoły „Salwator” w Krakowie, oraz klasie IV b, z Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Tenczynku, za udział w projekcie i wszystkie działania, które zrealizowali, a także za życzliwość jaka nas z ich strony spotkała.

3. edycja projektu „Każdy jest komuś potrzebny” już za rok. Będą mogły wziąć w niej udział również wszystkie klasy, które uczestniczyły w 1. i 2. edycji projektu.

Organizatorem projektu jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Małgorzata Wach

Może Cię zainteresować

Zapraszamy na polanę w Lubiatowie

16.07.2024

„To lubię” – brzmi tytuł tegorocznego, wakacyjnego spotkania z poezją w nadbałtyckim Lubiatowie. Tym razem Anna Dymna, Krzysztof Orzechowski i Andrzej Seweryn czytać tam będą wiersze Czesława Miłosza. O oprawę muzyczną zadba Mario Jeka.

Koniec zbiórek na Facebooku

10.07.2024

Od 1 lipca 2024 r. użytkownicy Facebooka nie mogą już korzystać z opcji tworzenia i udostępniania zbiórek charytatywnych. Zostają one całkowicie wycofane na terenie Polski oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Dołącz do newslettera