fbpx

Aktualności

Statuetka „SuperWolo 2013” została wręczona

07.12.2013

W czwartek, w „Dolinie Słońca” w Radwanowicach, uroczyście wręczyliśmy statuetkę „SuperWolo 2013”. Otrzymała ją klasa IV c z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna w Krakowie. Nagrodą specjalną dla zwycięzców był występ Teatru „Radwanek”.

5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. Postanowiliśmy, że właśnie tego dnia będziemy uroczyście wręczać statuetkę „SuperWolo”, czyli nagrodę przyznawaną za najlepsze działanie wolontariackie zrealizowane w ramach projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. Wczoraj to szczególne wyróżnienie otrzymała klasa IV c z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna w Krakowie. Wręczyli je nasi Podopieczni z Radwanowic. Uczniom towarzyszyła siostra Dorota Oświecińska, dyrektor szkoły, Agnieszka Zielowska, zastępca dyrektora, Teresa Adamczyk, wychowawczyni klasy oraz Dominika Malik, nauczycielka, która zachęciła dyrekcję do udziału w naszym projekcie. Fundację reprezentowała Katarzyna Walaszek, kierownik Biura Młodych oraz Anna Mucha, Katarzyna Szuta i Mateusz Irzyk, nasi wspaniali wolontariusze.

– Jest to dla nas naprawdę wielkie wyróżnienie – mówiła Teresa Adamczyk, wychowawczyni klasy IV c. – Dzięki temu projektowi uczniowie mogli się osobiście przekonać, że pomaganie innym przynosi radość również im samym. Wspaniałe było również to, że w działania włączyli się rodzice oraz uczniowie innych klas. Wszyscy działaliśmy we wspólnej sprawie i mieliśmy przy tym wiele radości. Każdy z uczniów zaangażował się w projekt na 100 procent, można więc powiedzieć, że cała klasa, ale też każdy z osobna otrzymał statuetkę i tytuł „SuperWolo 2013”.

Tuż po części oficjalnej odbył się występ „Teatru Radwanek” dedykowany zwycięskiej klasie. Superwolontariusze zobaczyli spektakl pt. „Franek z Doliny Słońca”. Występ naszych Podopiecznych bardzo im się spodobał, a szczególnie piosenka finałowa, w czasie której aktorzy rzucali kolorowe piłki w stronę uczniów. Dzieci chętnie zaangażowały się w zabawę i z radością odrzucały piłki do aktorów. W czasie spektaklu na sali teatralnej pojawiło się mnóstwo mikołajów, okazało się, że byli nimi uczniowie z Prywatnego Gimnazjum nr 7 z Krakowa, którzy przyjechali do Radwanowic, aby obdarować naszych Podopiecznych prezentami. Swoich młodszych kolegów obdarowali natomiast słodkimi lizakami.

Na zakończenie spotkania każdy z uczniów klasy IV c otrzymał dyplom oraz nagrody niespodzianki z SuperWolo, symbolizującym nasz projekt, były to: notesy, puzzle oraz ołówek. Nie zabrakło też słodkiego prezentu, czyli szarlotki, którą dla zwycięzców projektu „Każdy jest komuś potrzebny” przygotowała Cukiernia Kaczmarczyk z Krakowa.

– Zwycięstwo w konkursie było dla nas wielką radością, ale największą radość mieliśmy z pomagania ludziom i zwierzętom. Dziękujemy pracownikom i wolontariuszom fundacji, że nas do tego zachęcili – powiedziała na zakończenie spotkania Natalka z klasy IV c.

Jeszcze raz gratulujemy klasie IV c z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna w Krakowie oraz jej wychowawczyni, tytułu „SuperWolo 2013”. Dziękujemy za zaangażowanie i serce jakie włożyli w podjęte działania. Dziękujemy również klasie IV z Prywatnej Szkoły „Salwator” w Krakowie, oraz klasie IV b, z Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Tenczynku, za udział w projekcie i wszystkie działania, które zrealizowali, a także za życzliwość jaka nas z ich strony spotkała.

3. edycja projektu „Każdy jest komuś potrzebny” już za rok. Będą mogły wziąć w niej udział również wszystkie klasy, które uczestniczyły w 1. i 2. edycji projektu.

Organizatorem projektu jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Małgorzata Wach

Może Cię zainteresować

Śpiew jak lekarstwo

07.12.2023

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Natalia Smogulecka, nauczycielka śpiewu, finalistka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, która żyje z zespołem Turnera.

Wyspa „Choinki Jedynki”

06.12.2023

Od poniedziałku trwają licytacje prac i darów dorosłych przyjaciół radiowej „Jedynki”. Aukcje przyniosły już ponad 65 tysięcy złotych. Bardzo miłe to wieści w dniu mikołajek. W tym roku Program Pierwszy Polskiego Radia swoją charytatywną akcję zorganizował po raz 22., dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko oraz „Wspólnoty Nadziei”.

Dołącz do newslettera