fbpx

Aktualności

Statuetka „SuperWolo 2015” została wręczona

14.12.2015

W miniony piątek, 11 grudnia, w Dolinie Słońca odbyło się uroczyste wręczenie statuetki „SuperWolo 2015”. Nagrodę otrzymali uczniowie klasy IVb ze Szkoły Podstawowej nr 162 w Krakowie. Specjalnie dla nich wystąpił Teatr Radwanek ze spektaklem „Franek z Doliny Słońca”.

Statuetka SuperWolo jest nagrodą za najciekawsze działanie wolontariackie, zrealizowane w ramach projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. Głównym celem projektu, który w tym roku odbył się po raz czwarty, jest promowanie wolontariatu, a także rozwijanie postaw prospołecznych wśród uczniów szkół podstawowych w klasach IV-VI oraz ich wychowawców, w Krakowie i powiecie krakowskim. Do tegorocznej edycji projektu zakwalifikowali się uczniowie z 6 szkół podstawowych:

Klasa IVb ze Szkoły Podstawowej nr 162 w Krakowie

Klasa VId ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zielonkach

Klasa Vb ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Krakowie

Klasa V z Publicznej Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Sąspowie

Klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Kacicach

Klasa Va ze Szkoły Podstawowej nr 43 w Krakowie

Decyzją Kapituły, której przewodziła Anna Dymna, tytuł „SuperWolo 2015” otrzymała klasa IVb ze Szkoły Podstawowej nr 162 w Krakowie. Jury przyznało również wyróżnienie dla klasy Vb ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Krakowie. W piątek, 11 grudnia, w Dolinie Słońca, odbyło się uroczyste wręczenie statuetki „SuperWolo 2015”. Nagrodą specjalną był występ Teatru Radwanek, który zaprezentował zwycięskiej klasie spektakl pt. „Franek z Doliny Słońca”. Jest to opowieść o chłopcu, który był niezwykle smutny i zamknięty w sobie, wszystko się zmieniło, kiedy zaczął pomagać innym. W ten sposób udało mu się znaleźć przyjaciół i radość życia.

– To było piękne! – powiedział tuż po zakończeniu spektaklu Wiktor Kokosiński, uczeń klasy IVb. – Nie spodziewałem się, że osoby niepełnosprawne tak wiele potrafią i mają w sobie tyle radości.

Zapytany o działania, dzięki którym jego klasa zdobyła statuetkę „SuperWolo 2015”, odpowiedział:

– Mieliśmy dużo pracy, chwilami było ciężko, kiedy np. musieliśmy przenieść duży worek z książkami, ale wszyscy się bardzo cieszyliśmy z tego, co robimy. Kiedy się dowiedzieliśmy, że zdobyliśmy statuetkę SuperWolo, to w klasie była ogromna radość – mówi chłopiec.

– Cały projekt był bardzo fajny – mówi Julka Reinold z klasy IVb. – Dzięki warsztatom, które mieliśmy w szkole, dowiedzieliśmy się, że każdy z nas jest komuś potrzebny i każdy może komuś pomóc. Nawet niepełnosprawna osoba komuś całkiem zdrowemu. Poza tym, wszyscy w klasie się o sobie dużo dowiedzieliśmy. To była nauka, ale i fajna zabawa.

– Praca nad projektem sprawiła, że dzieci się bardziej zintegrowały i inaczej spojrzały na osoby potrzebujące, zobaczyły, że jest ich naprawdę bardzo wiele i one też, mogą komuś pomóc. Osobiście się przekonały, że pomaganie innym daje radość. To było naprawdę widać. – mówi Agata Ronaldowska-Kubis, wychowawczyni klasy IVb ze Szkoły Podstawowej nr 162.

Zajęcia w szkołach poprowadziły: Katarzyna Walaszek, Anna Swatkiewicz i Małgorzata Wach. Pomagali im w tym wolontariusze z Biura Młodych w składzie: Karolina Cząstka, Aleksandra Gbyl, Andrzej Giersz, Mateusz Irzyk, Anita Morga, Katarzyna Proszkowiec.

Dziękujemy wszystkim szkołom, które zgłosiły się do udziału w projekcie. Dziękujemy firmom, które nas wsparły.

Małgorzata Wach

 

Może Cię zainteresować

Bryza ich poniosła

11.06.2024

W minioną sobotę, w Kopalinie, odbył się 7. Bieg „Dwie Wieże”. Na starcie stawiło się 200 zawodniczek i zawodników. Biegli nie tylko dla fantastycznych doznań, lecz również po to, by wesprzeć budowę i wyposażanie naszego ośrodka wytchnieniowego w nadbałtyckim Lubiatowie.

Ku zdrowiu psychicznemu

09.06.2024

„Razem ku zdrowiu psychicznemu – wspólny cel, wspólne dobro!” to hasło IV Kongresu Zdrowia Psychicznego, którego Anna Dymna jest ambasadorką. Aktorka zasiada również w Komitecie Honorowym wydarzenia.

Dołącz do newslettera