fbpx

Aktualności

Statuetka „SuperWolo 2016” została wręczona

09.12.2016

5 grudnia, w ośrodku „Dolina Słońca” w Radwanowicach, odbyło się uroczyste wręczenie statuetki „SuperWolo 2016”. Decyzją jury, któremu przewodniczyła Anna Dymna, nagrodę otrzymali uczniowie klasy V a ze Szkoły Podstawowej nr 93 w Krakowie.

5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. Właśnie wtedy, od pięciu lat, uroczyście wręczamy statuetkę SuperWolo, klasie, która zrealizowała  najciekawsze działanie wolontariackie w ramach projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. Jego głównym celem jest promowanie wolontariatu, a także rozwijanie postaw prospołecznych wśród uczniów szkół podstawowych w klasach IV-VI oraz ich wychowawców, w Krakowie i powiecie krakowskim. W tym roku odbyła się 5. edycja projektu. W konkursie wzięło udział pięć szkół podstawowych (każdą reprezentowała jedna klasa):

Klasa VI b ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Krakowie

Klasa V ze Szkoły Podstawowej nr 67 im. Władysława Łokietka w Krakowie

Klasa V a ze Szkoły Podstawowej nr 93 im. Lucjana Rydla w Krakowie

Klasa VI c ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Kostki w Modlnicy

Klasa VI i wspierająca ją klasa IV z Prywatnej Szkoły „Edukacja XXI wieku” w Krakowie

Decyzją Kapituły, której przewodniczyła Anna Dymna, tytuł „SuperWolo 2016” otrzymała klasa V a ze Szkoły Podstawowej nr 93 im. Lucjana Rydla w Krakowie. Kapituła przyznała również wyróżnienie dla klasy VI i wspomagającej ją klasy IV z Prywatnej Szkoły „Edukacja XXI wieku”.

W poniedziałek, 5 grudnia, w „Dolinie Słońca” odbyło się uroczyste wręczenie statuetki SuperWolo 2016. Nagrodą specjalną był występ Teatru „Radwanek”, który zaprezentował zwycięskiej klasie spektakl „Franek z Doliny Słońca”. Jest to opowieść o chłopcu, który był smutny i zamknięty w sobie; wszystko się zmieniło, kiedy zaczął pomagać innym. W ten sposób udało mu się znaleźć przyjaciół i odzyskać radość życia. Aktorzy „Radwanka” zostali przez dzieci nagrodzeni owacjami na stojąco.

Czym był dla zwycięskiej klasy udział w projekcie?

– Przede wszystkim ogromną radością i cennym doświadczeniem –  mówi Agnieszka Biedrzycka-Wierzba, wychowawczyni klasy V a ze Szkoły Podstawowej nr 93 im. Lucjana Rydla w Krakowie. – Myślę, że w trakcie realizacji projektu te dzieci bardziej dojrzały, a angażując się osobiście w poszczególne działania, zrozumiały, na czym polega idea wolontariatu. To było bardzo cenne doświadczenie również dla mnie i dla rodziców tych uczniów. Pomyślałam, że wszyscy się bardzo staramy, żeby dzieci miały jak najwięcej zajęć, które je rozwiną, dodatkowy angielski, szkołę muzyczną, zajęcia sportowe itd., a tymczasem im największą radość sprawia to, kiedy mogą zrobić coś razem. Gdy mają wspólny cel. Dzięki temu projektowi dzieci nie tylko się bardziej zintegrowały jako klasa i zrealizowały wiele ciekawych pomysłów, ale osobiście doświadczyły, jak wielką radość można mieć z pomagania innym. Zrozumiały, że kiedy się komuś pomaga, to zyskują na tym obie strony, a nie tylko osoba, której jest ta pomoc ofiarowywana. Na pewno będziemy kontynuować ten projekt i promować jego ideę w naszej szkole.

W uroczystości wręczenia statuetki wzięli udział: Katarzyna Walaszek i Małgorzata Wach, koordynatorki projektu, wolontariusze, a także Janina Dudzik, wicedyrektor Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Katarzyna Kowalczyk, dyrektor marketingu firmy Business Lease, która jest partnerem finansowym tegorocznej edycji projektu „Każdy jest komuś potrzebny”, oraz Aleksandra Chromiec i Katarzyna Przyborek, które na co dzień są pracownikami tej firmy, ale w projekt zaangażowały się jako wolontariuszki.

Z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” jesteśmy razem od 2015 r. – mówi Anna Burakowska, Dyrektor Handlowy firmy Business Lease. – Wsparcie, które niesiemy, jest dla nas źródłem ogromnej satysfakcji i radości przede wszystkim dlatego, że płynie wprost od naszych pracowników. Inicjatywy Fundacji są bezcenne i zasługują na uznanie, dlatego też jesteśmy ogromnie wdzięczni za docenienie naszych starań, za uśmiechy na twarzy – zarówno podopiecznych Fundacji, jak i wolontariuszy Business Lease. Jestem przekonana, że uda nam się wspólnie spełnić jeszcze niejedno marzenie.

Jak co roku w projekcie uczestniczyli również wolontariusze Biura Młodych. Podczas tegorocznej edycji były to: Magdalena Bardzyńska, Małgorzata Marczewska, Kinga Kolano, Beata Furgalska i Anita Morga.

Dziękujemy wszystkim szkołom, które zgłosiły się do udziału w projekcie. Gratulujemy klasom wspaniałych pomysłów i zaangażowania w działania na rzecz innych.

Dziękujemy również firmie Business Lease za wsparcie finansowe i ogromną życzliwość, firmie PortaArt za wykonanie puzzli, a Cukierni Grażyna Kaczmarczyk za pyszny i pięknie wykonany tort.

Organizatorem projektu „Każdy jest komuś potrzebny” jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Fot.: Adam Wojnar

Może Cię zainteresować

„Popatrzcie na nas i pomyślcie…”

01.03.2024

Kiedy w Teatrze im. Juliusza Słowackiego unosi się kurtyna namalowana przez Henryka Siemiradzkiego i rozbrzmiewa „Miłość” Czesława Miłosza z muzyką Abla Korzeniowskiego, w wykonaniu chóru Vox Populi, w Krakowie rozpoczyna się coroczne, ogólnopolskie święto aktorów z niepełnosprawnością intelektualną.

Dołącz do newslettera