fbpx

Aktualności

Szkliwienie w „Dolinie Słońca”

18.11.2022

Spotkania w „Dolinie Słońca” należą zawsze do wyjątkowych. Tym razem wolontariusze Biura Młodych udali się do naszego ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego w Radwanowicach, by, wraz z podopiecznymi, dokończyć swoje gliniane dzieła.

Środa minęła wolontariuszom pod znakiem szkliwienia gliny. To kolejny etap czasochłonnego procesu, którego początki poznali już we wrześniu, podczas pierwszego spotkania w pracowni ceramicznej. Wtedy o ceramice nie wiedzieli zbyt dużo. Teraz, za sprawą terapeutki Ewy Toboły, świat gliny stał się im bliższy.

Wolontariusze szkliwili głównie świąteczne zawieszki w kształcie choinek, bombek i gwiazdek. Różne kolory szkliwa testowała wolontariuszka Kasia, która, jako pierwsza, zabrała się do pracy. Nie zabrakło również bardziej wymagających glinianych elementów, na przykład przestrzennych aniołów – ich zdobienie to mocna strona naszej wolontariuszki Hani. Co ciekawe, szkliwienie okazało się bardzo relaksującą i integracyjną czynnością. Podczas zdobienia wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści wolontariusza Filipa, który mówił o swoich wyjazdach do Stanów Zjednoczonych. Pod koniec spotkania wolontariusze jednogłośnie stwierdzili, że podopieczni z „Doliny Słońca” są prawdziwymi mistrzami w szkliwieniu ceramiki.

Przed glinianymi ozdobami jeszcze jeden etap – ostatnie wypalanie. Potem trafią one już prosto na wolontariackie stoiska Świątecznego Kiermaszu Charytatywnego, który odbędzie się w grudniu.

Cieszymy się, że mogliśmy kolejny raz przyjechać do „Doliny Słońca” i spędzić czas z naszymi podopiecznymi.

Karolina Baran

Fot.: Karolina Baran

 

 

Może Cię zainteresować

Życie daje szansę

08.12.2022

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Jan Ponikowski, niepijący alkoholik.

Troska bez wytchnienia

08.12.2022

Pragniemy, by osoby z niepełnosprawnościami oraz ich bliscy znajdowali wytchnienie w trudzie i monotonii swoich dni. Dlatego pieniądze z tegorocznych „Choinek Jedynki” – akcji charytatywnej Programu Pierwszego Polskiego Radia, których finał odbędzie się 10 grudnia, przeznaczymy na budowę ośrodka wytchnieniowego w Lubiatowie. O potrzebie oraz znaczeniu tej inwestycji rozmawiamy z psychologiem Januszem Świtajem.

Dołącz do newslettera