fbpx

Aktualności

Sztuka jest w nas

22.11.2019

„Polska Kulturalna” służy nie tylko umacnianiu oryginalności oraz piękna naszej kultury narodowej. To również projekt, który łączy pokolenia, a przy tym wspiera naszych podopiecznych.

Anna Dymna, Pola Negri, Małgorzata Braunek, Daniel Olbrychski czy Zbigniew Cybulski należą do kręgu tych wybitnych artystów, którzy nie tylko tworzyli znakomite role. Za każdą ich kreacją, filmową albo teatralną,  kryje się także bogata treść. Możemy być z nich dumni jako Polacy. A z wzorców tych czerpać codzienną inspirację.

„Kto wygrałby pojedynek na szable: Kmicic czy Batman? Jak się nazywa największa femme fatale polskiej popkultury i dlaczego Rudolph Valentino, jedna z największych gwiazd przedwojennego kina, umarł z imieniem polskiej dziewczyny na ustach? Kto był buntownikiem z wyboru i miał dobry powód by się buntować? I dlaczego tyle osób kochało się w Marysi Wilczurównie?” – na te pytania chcą odpowiedzieć twórcy „Polski Kulturalnej”.

Wielka sztuka łączy pokolenia. W projekt zaangażowało się więc wielu uzdolnionych artystów młodego pokolenia, m.in.: Kasia Zawadzka, Kamila Kamińska, Mateusz Banasiuk, Michał Mikołajczak i Misza Meyer. Wszyscy z uśmiechami założyli oryginalne T-shirty, na których widnieją wizerunki ikon polskiej kultury.

Gorąco namawiamy do odwiedzenia strony „Polski Kulturalnej”.

Zakup T-shirta z wizerunkiem Anny Dymnej to 15 zł dla naszych podopiecznych.

Zobacz stronę

Może Cię zainteresować

Zapraszamy przed telewizory

20.02.2020

Gościem emitowanego jutro telewizyjnego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” jest Weronika Ryba, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Mimo ograniczeń fizycznych, dziewczyna cieszy się życiem.

Laureaci 20. „Albertiany” z Regionu III

19.02.2020

18 lutego 2020 r., w MOKSiR w Chrzanowie, odbył się drugi etap regionalnych eliminacji 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

Dołącz do newslettera