fbpx

Aktualności

Teatr „Drużyna” i Robert Mateuszuk

19.03.2025

24 marca, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, odbędzie się jubileuszowa gala 25. Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Albertiana”. Zaprezentują się na niej zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu, który organizujemy wspólnie z Fundacją im. Brata Alberta.

Przedstawiamy dzisiaj zwycięzców z Regionu III (woj.: małopolskie, śląskie, opolskie).

Teatr „Drużyna” z Krakowa. Przedstawienie: „Krótka historia o emocjach”.

Powstał 2022 r. z inicjatywy aktorki Gabrieli Oberbek i jej męża Jarosława. Początkowo zespół działał w ramach projektu „Szkoła Teatralna”, tworzonego przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Nie Tylko”. Dzisiaj są niezależną grupą, dla której teatr stał się domem, a członkowie zespołu – rodziną. Ich motto brzmi: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Występowali w wielu krakowskich szkołach, a po spektaklach odbywali z młodzieżą warsztaty dotyczące radzenia sobie z trudnymi emocjami. W 2024 roku zostali laureatami II miejsca w 21. Festiwalu Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, a także nagrody publiczności na 26. Krakowskich Spotkaniach Artystycznych „Gaudium”.

„»Albertianę« będziemy wspominać do końca życia, bo ta wygrana jest jak czarodziejskie dmuchnięcie w nasze drużynowe skrzydła” – deklarują członkowie zespołu.

Członkowie zespołu: Dominika Tora, Monika Niemiec, Maria Kalisz, Anna Bugaj, Paweł Konopka, Jerzy Godawski.

Robert Mateuszuk z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy fundacji „Oczami Brata” w Częstochowie. Piosenka: „Chodź, przytul, przebacz” z repertuaru Andrzeja „Piaska” Piasecznego.

Brał udział między innymi w „Impresjach Artystycznych” w Ciechocinku, Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni oraz Festiwalu Piosenki Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon” w Gliwicach. Jego największym osiągnięciem jest nagranie płyty „Covery polskie” oraz występ w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Najważniejsza jest dla niego miłość. Uwielbia kobiety i śpiew. Ale śpiew kocha najbardziej. Wokalnych lekcji udziela mu Piotr Piechowicz. W ramach zajęć w WTZ przygotowywany jest do różnego rodzaju występów przez instruktorkę Joannę Wieczorek.

Może Cię zainteresować

PIT – dokonanie korekty zeznania

28.04.2025

Gdy po złożeniu rocznego zeznania podatkowego zauważysz błąd lub niedopatrzenie, trzeba je skorygować. Warto dokonać korekty, aby uniknąć niedogodności ze strony urzędu skarbowego.

Najgorzej być samemu

24.04.2025

Gośćmi jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie małżeństwo Agnieszki Iwanickiej-Zander i Jarosława Zandera. Pani Agnieszka choruje na schizofrenię paranoidalną. Pan Jarosław cierpi na depresję.

Dołącz do newslettera