fbpx

Aktualności

W górę mimo wszystko!

15.04.2019

Zawody wspinaczkowe, w których, w miniony piątek, udział wzięły 38 osoby z niepełnosprawnością intelektualną, potraktować można również jako metaforę codzienności naszych podopiecznych. Konkurowali z sobą w Centrum Wspinaczkowym „Forteca”, pokonując własne słabości i ograniczenia.

W zawodach wystartowali podopieczni Świetlicy Terapeutycznej, Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji Brata Alberta z Radwanowic, a także Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji Brata Alberta z Czernichowa, Warsztatu Terapii Zajęciowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej, Środowiskowego Domu Samopomocy Przystanek „Betlejem”, Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie oraz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Wydarzenie zorganizowaliśmy wspólnie z życzliwym, jak zawsze, Centrum Wspinaczkowym „Forteca”.

„Fajnie jest chodzić pod górę. Potem można łatwo chodzić w góry”, „Jak byłam na górze, to myślałam o tym, jak tam jest fajnie i czy w górach jest tak samo”, „Wysoko szłam, ale już się nie bałam” – nie kryjąc entuzjazmu, dzieliły się wrażeniami Ula, Beata i Ewa.

– Dla mnie, jako trenera, radość podopiecznych jest formą nagrody. Cieszę się, że moi zawodnicy rozwijają się, z roku na rok są lepsi. Jest ich coraz więcej. Dzięki udziałowi w takich zawodach przełamują swoje lęki i ograniczenia fizyczne. Forma turnieju jest przemyślana tak, aby trenujący dłużej i mający  większe możliwości fizyczne mogli się sprawdzić jako profesjonalni zawodnicy, a ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką, w spokojny sposób spędzili ten czas podwyższając swoje umiejętności – mówi Małgorzata Mękarska, fizjoterapeutka w „Dolinie Słońca”. I dodaje:

– Dla uśmiechu i szczęścia podopiecznych chce się organizować takie spotkania.

Zawody „Wspinaj się mimo wszystko!” odbywały się w dwóch konkurencjach: wspinaczki dowolnej oraz wspinaczki na czas. Podopieczni łatwego zadania nie mieli, frajdę za to ogromną. W pierwszej z konkurencji wyróżnienie otrzymała Łucja Walczowska (WTZ Radwanowice). W drugiej triumfowały nasze panie z „Doliny Słońca”: Ewa Gerono, Urszula Woźniak, Karina Drazek. W klasyfikacji mężczyzn czołowe miejsca zajęli zawodnicy reprezentujący WTZ im. Jana Pawła II w Tarnowie: Kamil Cedrowski, Damian Ptak i Sławomir Kantor.

Fot.: Miłosz Nycz

 

Może Cię zainteresować

Podróż z piosenkami Andrzeja Zaryckiego

18.06.2019

22 czerwca, czyli w najbliższa sobotę, odbędzie się 42. Koncert w Zaczarowanym Radiu Kraków. W Studiu im. Romany Bobrowskiej usłyszymy piosenki maestro Andrzeja Zaryckiego, który kieruje projektem od jego pierwszej edycji w 2009 r.

Dołącz do newslettera