fbpx

Aktualności

Wielkie serca klientów sieci KiK

19.12.2019

60000 złotych – taką kwotę klienci KiK, wspierający inicjatywę „Help and Hope”, przeznaczyli na pomoc naszej „Akademii Odnalezionych Nadziei”, która wspiera edukację osób chorych i niepełnosprawnych.

Czek, w biurze fundacji, przekazał wczoraj Annie Dymnej Mariusz Kulik, dyrektor generalny sieci sklepów KiK.

– Takie wsparcie jest bezcenne – podkreśla aktorka. – Dzięki klientom sieci KiK po raz kolejny będziemy mogli finansować stypendia osobom chorym i z niepełnosprawnościami, które osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Przez to pomożemy im realizować cele oraz marzenia. A najbardziej cieszyła mnie radość, którą zobaczyłam na twarzach naszych wczorajszych gości. Byli naprawdę szczęśliwi, że po raz kolejny mogą pomagać nam w pomaganiu. Akademia Odnalezionych Nadziei to przecież bardzo konkretny i wymierny projekt mojej fundacji.

Anna Dymna i Mariusz Kulik, dyrektor generalny sieci sklepów KiK, fot.: Bartłomiej Bujas

Anna Dymna zaznacza też, że choroba albo niepełnosprawność nie odbierają ani zdolności intelektualnych, ani ambicji. Mamy na to liczne dowody w gronie absolwentów Akademii Odnalezionych Nadziei. Jednym z nich jest, chorujący na artrogrypozę i poruszający się na wózku, Krzysztof Szymaszek, dwukrotny laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, który ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach, a obecnie pracuje w dziale finansowym Starostwa Powiatowego w Bieruniu.

Niewidoma Milena Wiśniewska, którą wspieraliśmy w trakcie studiów na Akademii Muzycznej w Gdańsku, znalazła się w elitarnym gronie 86 studentów i 9 doktorantów polskich uczelni artystycznych, którzy, przed rokiem, na Zamku Królewskim w Warszawie, otrzymali stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

– Bez wsparcia Akademii Odnalezionych Nadziei trudno byłoby mi funkcjonować na uczelni – zaznacza Milena Wiśniewska. – Dzięki stypendium mogłam opłacać akademik, utrzymywać siebie, kupować pomoce naukowe, a przez to w pełni koncentrować się na nauce.

W tym roku studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Śląskiego ukończył nasz pracownik, całkowicie sparaliżowany Janusz Świtaj, którego również wspierała Akademia Odnalezionych Nadziei. W trakcie nauki otrzymał on specjalne wyróżnienie rektora UŚ. Takie przykłady pokazują, że nasza Akademia Odnalezionych Nadziei to bardzo konkretny i potrzebny projekt.

Dziękujemy za pomaganie nam w pomaganiu klientom sieci KiK, którzy, wspierając inicjatywę „Help and Hope”, pokazują, jak wielkie mają serca.

Urszula Madej

Może Cię zainteresować

Certyfikat naszej transparentności

29.09.2022

Miło nam poinformować, że Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” pomyślnie przeszła wnikliwy audyt CAF International, który potwierdza naszą transparentność jako organizacji non-profit.

Głębiej patrzyć w człowieka

28.09.2022

Gościem najbliższego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Karolina Cybula, psycholog, wyróżniona w plebiscycie „Człowiek bez barier”, która zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Dołącz do newslettera