fbpx

Aktualności

Wielkie serca klientów sieci KiK

19.12.2019

60000 złotych – taką kwotę klienci KiK, wspierający inicjatywę „Help and Hope”, przeznaczyli na pomoc naszej „Akademii Odnalezionych Nadziei”, która wspiera edukację osób chorych i niepełnosprawnych.

Czek, w biurze fundacji, przekazał wczoraj Annie Dymnej Mariusz Kulik, dyrektor generalny sieci sklepów KiK.

– Takie wsparcie jest bezcenne – podkreśla aktorka. – Dzięki klientom sieci KiK po raz kolejny będziemy mogli finansować stypendia osobom chorym i z niepełnosprawnościami, które osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Przez to pomożemy im realizować cele oraz marzenia. A najbardziej cieszyła mnie radość, którą zobaczyłam na twarzach naszych wczorajszych gości. Byli naprawdę szczęśliwi, że po raz kolejny mogą pomagać nam w pomaganiu. Akademia Odnalezionych Nadziei to przecież bardzo konkretny i wymierny projekt mojej fundacji.

Anna Dymna i Mariusz Kulik, dyrektor generalny sieci sklepów KiK, fot.: Bartłomiej Bujas

Anna Dymna zaznacza też, że choroba albo niepełnosprawność nie odbierają ani zdolności intelektualnych, ani ambicji. Mamy na to liczne dowody w gronie absolwentów Akademii Odnalezionych Nadziei. Jednym z nich jest, chorujący na artrogrypozę i poruszający się na wózku, Krzysztof Szymaszek, dwukrotny laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, który ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach, a obecnie pracuje w dziale finansowym Starostwa Powiatowego w Bieruniu.

Niewidoma Milena Wiśniewska, którą wspieraliśmy w trakcie studiów na Akademii Muzycznej w Gdańsku, znalazła się w elitarnym gronie 86 studentów i 9 doktorantów polskich uczelni artystycznych, którzy, przed rokiem, na Zamku Królewskim w Warszawie, otrzymali stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

– Bez wsparcia Akademii Odnalezionych Nadziei trudno byłoby mi funkcjonować na uczelni – zaznacza Milena Wiśniewska. – Dzięki stypendium mogłam opłacać akademik, utrzymywać siebie, kupować pomoce naukowe, a przez to w pełni koncentrować się na nauce.

W tym roku studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Śląskiego ukończył nasz pracownik, całkowicie sparaliżowany Janusz Świtaj, którego również wspierała Akademia Odnalezionych Nadziei. W trakcie nauki otrzymał on specjalne wyróżnienie rektora UŚ. Takie przykłady pokazują, że nasza Akademia Odnalezionych Nadziei to bardzo konkretny i potrzebny projekt.

Dziękujemy za pomaganie nam w pomaganiu klientom sieci KiK, którzy, wspierając inicjatywę „Help and Hope”, pokazują, jak wielkie mają serca.

Urszula Madej

Może Cię zainteresować

Wiatr w żagle marzeń

09.06.2023

Z 20-letnią Martyną Wójcik, uczestniczką dzisiejszego koncertu „Debiuty” 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, rozmawialiśmy wczoraj, późnym popołudniem, niedługo po zakończeniu pierwszej próby w opolskim amfiteatrze. Zwyciężczyni 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz laureatka drugiego miejsca w ubiegłorocznym Rodzinnym Konkursie Zaczarowanej Piosenki stwierdziła, że do Opola przyjechała w jednym celu: żeby zaśpiewać jak najlepiej.

Biuro fundacji nieczynne

07.06.2023

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w najbliższy piątek, 9 czerwca 2023 r., nasze krakowskie biuro będzie nieczynne.

Dołącz do newslettera