fbpx

Aktualności

Wyprawa na lotnisko

06.02.2020

Wczoraj podopieczni z „Doliny Słońca” odwiedzili 8. Bazę Lotniczą im. płk. pil. Stanisława Jakuba Skarżyńskiego w Balicach. Emocji nie brakowało. Szczególnie wśród męskiej części zwiedzających.

Zwiedzanie bazy poprzedziła prelekcja filmu o samolotach transportowych typu Casa C-295i  M28, które stacjonują w Balicach. Ale najciekawszy okazał się pokaz skoków spadochronowych. Wielu podopiecznych zamarzyło sobie, by również móc pobujać sobie tak między niebem i ziemią, a potem miękko wylądować. Z zainteresowaniem słuchali przewodnika, który w Izbie Pamięci opowiadał historię polskiego lotnictwa, pokazywał modele samolotów i przywołał biografię najsłynniejszej dla 8. bazy postaci, czyli pilota Stanisława Skarżyńskiego. To on, jako pierwszy Polak, przeleciał nad Atlantykiem w 1933 roku.

Przy samolocie AN-26 przewodnik objaśniał budowę i zasadę działania maszyny. A potem… Każdego z dwunastu podopiecznych zaprosił do kabiny pilotów. Mogli usiąść za sterami i chociaż przez chwilę czuć się lotnikami.

Wyprawa była ciekawa najbardziej dla naszych fascynatów lotnictwa, czyli Kazimierza, który na co dzień rysującego samoloty, i Ewy. Marzy ona bardzo,  aby kiedyś móc polecieć w przestworzach.

Ewa Toboła

Może Cię zainteresować

Zapraszamy przed telewizory

20.02.2020

Gościem emitowanego jutro telewizyjnego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” jest Weronika Wątroba, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Mimo ograniczeń fizycznych, dziewczyna cieszy się życiem.

Laureaci 20. „Albertiany” z Regionu III

19.02.2020

18 lutego 2020 r., w MOKSiR w Chrzanowie, odbył się drugi etap regionalnych eliminacji 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

Dołącz do newslettera