fbpx

Aktualności

Z cukrzycą można szczęśliwie żyć

02.06.2021

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie, chorująca na cukrzycę, Teresa Benbenek-Klupa, pielęgniarka, która pomaga również osobom cierpiącym na to schorzenie.

Na cukrzycę typu I pani Teresa cierpi od 44 lat. W rozmowie z Anną Dymną podkreśla, że chociaż jej choroba jest nieuleczalna, to jednak żyć z nią można długo i radośnie. Cukrzyca typu I rodzi, oczywiście, poważne komplikacje, które gość programu zna od dwunastego roku życia. Ważny jest więc rozsądek.

Fot.: Bartłomiej Bujas

Męża, diabetologa, pani Teresa poznała w krakowskiej klinice, gdzie rozpoczęła pracę po skończeniu pielęgniarstwa. „Zastanawiam się, czy gdyby nie cukrzyca, to czy zrobiłabym w życiu tyle, ile w nim osiągnęłam” – mówi.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek, o 6.20. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Może Cię zainteresować

Konferencja prasowa przed zaczarowanym weekendem

12.06.2026

Wczoraj, w Pałacu Potockich, miała miejsce konferencja prasowa poświęcona finałowi 18. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz niedzielnemu koncertowi fundacji „Nadzieja mimo wszystko”. Wydarzenia, organizowane przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, odbędą się w najbliższy weekend na Rynku Głównym w Krakowie.

„Dolina Słońca” nieczynna

11.06.2026

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że 15 czerwca 2026 r., w poniedziałek, nie będzie czynny nasz Ośrodek Terapeutyczno-Rehabilitacyjny „Dolina Słońca” w Radwanowicach.

Dołącz do newslettera