fbpx

Aktualności

Z entuzjazmem dla WOŚP

22.01.2021

Siema, mili Państwo! Uprzejmie informujemy, że, jak co roku, wspieramy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Robimy to z entuzjazmem i z całej siły. Chociaż inaczej, niż w poprzednich latach. Anna Dymna ofiarowała na aukcję wyjątkową kreację.

Dni finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawsze były dla nas wyjątkowym przeżyciem. Zbieraliśmy się na krakowskim Rynku Głównym całą fundacyjną ekipą, z podopiecznymi, wolontariuszami i przyjaciółmi. Bez względu na warunki atmosferyczne WOŚP-owe serce radośnie w nas biło. Przemierzaliśmy Kraków (niektórzy z nas robili to do późnych godzin wieczornych) i zawsze spotykaliśmy się z Państwa życzliwością. Anna Dymna, która od początku angażuje się w finały WOŚP, i podopieczni z „Doliny Słońca” odwiedzali panie straganiarki w Sukiennicach. Chwile te dla wszystkich z nas były ważne. Niestety, pandemia sprawiła, że teraz tak nie będzie. Ale fakt ten nie pozbawia nas entuzjazmu.

Fot.: Bartłomiej Bujas

W tym roku również mamy naszą WOŚP-ową skarbonkę. Elektroniczną. Do niej prosimy wrzucać datki dla fundacji Jurka Owsiaka. Cel, jak zawsze, jest ważny: zakup nowoczesnego sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Nasza e-skarbonka 

W tym roku Anna Dymna przekazała na aukcję elegancką suknię w kolorze czerwonym wraz ze zdjęciem autorstwa Magdaleny Sobieskiej. Suknia została uszyta specjalnie dla Anny Dymnej, na potrzeby sesji towarzyszącej 5. charytatywnej akcji „Anny dla Anny”, organizowanej w listopadzie 2010 roku w Warszawie. W sesji wzięły udział między innymi: Anna Dereszowska, Anna Samusionek, Anna Popek i Anna Korcz.

Fot.: Bartłomiej Bujas

Pomysłodawczynią sesji, zrealizowanej przez Magdalenę Sobieską i Adama Lewanowicza, była Anna Mirska-Perry. Efekty tej pracy można obejrzeć w specjalnie wydanym albumie, który, 13 grudnia 2010 roku, był jedną z atrakcji gali „Anny dla Anny” w warszawskim Polonia Palace Hotel.

Licytuj suknię 

 

Pandemia sprawia, że nasi podopieczni z „Doliny Słońca” nie mogą kwestować w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Postanowili jednak wspierać Orkiestrę. Cieszą się, że na licytację Sztabu WOŚP przy Gazecie Krakowskiej trafiła praca ich kolegi Edwarda Grabowskiego.

Licytuj pracę

 

Z góry dziękujemy za wspieranie – za naszym pośrednictwem – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Siema!

 

Katarzyna Cichoń

 

 

 

Może Cię zainteresować

Człowiek spełniony

26.02.2021

Sześć lat spędził na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Dziesięć kolejnych – w 24-metrowym pokoju mieszkania rodziców. Autobiografię „Dwanaście oddechów na minutę” pisał trzymając ustami ołówek. Stukał nim w klawiaturę komputera.

Odwstydzanie schizofrenii

25.02.2021

Gośćmi jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie chorująca na schizofrenię paranoidalną Katarzyna Szczerbowska-Kisielińska, rzeczniczka Biura do spraw Pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, oraz jej córka, Aleksandra.

Dołącz do newslettera