fbpx

Aktualności

Z Radwanowic do Aten

04.11.2019

10 listopada dziesięciu pracowników firmy CISCO przebiegnie najsłynniejszą na świecie trasę maratonu. Królewski dystans lekkoatletyczny, z Maratonu do Aten, liczy 42 km i 195 m. Wolontariusze z CISCO pokonają tę trasę, by wesprzeć naszych podopiecznych z „Doliny Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach.

Legenda głosi, że, po zwycięskiej dla Greków bitwie z Persami (490 p.n.e.), posłaniec Filippides przebiegł dystans z Maratonu do Aten, aby poinformować o zwycięstwie, a jednocześnie ostrzec mieszkańców miasta przed zagrożeniem ze strony perskiej floty. Kiedy tego dokonał, padł martwy ze zmęczenia.

10 listopada grecki maraton zamierzają pokonać pracownicy CISCO. Jeden z treningów – wspólnie z naszymi podopiecznymi – odbyli przed kilkoma dniami w radwanowickiej „Dolinie Słońca”.

Znawcy twierdzą, że atmosfera ateńskiego maratonu przerasta wyjątkowością zawody w Nowym Jorku, Bostonie czy Londynie. Trasa nie jest łatwa. Obfituje w wiele podbiegów, szczególnie w okolicach stolicy Grecji. Dlatego pracownicy CISCO trenują od dłuższego czasu. Jeden z treningów odbyli w „Dolinie Słońca”. Ich celem jest nie tylko pokonanie maratońskiego dystansu. Postanowili także zebrać 4 219,5 dolarów dla naszych niepełnosprawnych intelektualnie podopiecznych z ośrodka w Radwanowicach.

– Każde spotkanie z pracownikami CISCO jest dla naszych podopiecznych niezwykłym przeżyciem – podkreśla Anna Dula, dyrektor ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca” w Radwanowicach. – Podopieczni rozumieją, że te osoby reprezentują firmę o międzynarodowym zasięgu, że tworzą nowe technologie i reprezentują świat, który dla nich nie jest dostępny. Dlatego zachłystują się każdym takim spotkaniem, tym bardziej, że pracownicy CISCO są niezwykle przyjaźnie nastawieni do naszych podopiecznych i świetnie nawiązują z nimi kontakt.

Dziękujemy za tę wspaniałą inicjatywę. Mocno trzymamy kciuki.

Urszula Madej

Fot.: Aga Stangenberg

Może Cię zainteresować

Zapraszamy przed telewizory

20.02.2020

Gościem emitowanego jutro telewizyjnego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” jest Weronika Ryba, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Mimo ograniczeń fizycznych, dziewczyna cieszy się życiem.

Laureaci 20. „Albertiany” z Regionu III

19.02.2020

18 lutego 2020 r., w MOKSiR w Chrzanowie, odbył się drugi etap regionalnych eliminacji 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

Dołącz do newslettera