fbpx

Aktualności

Z wiosną raźniej

21.06.2022

W minioną środę w radwanowickiej „Dolinie Słońca” odbyło się pierwsze, po pandemicznej przerwie Wierszobranie. Tematem przewodnim tego, wyczekiwanego przez wszystkich, spotkania była wiosna niosąca ze sobą nadzieję oraz radość.

Wierszobranie poprowadziła Anna Dymna, która rozpoczęła spotkanie od słów: „uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka”. W rezultacie cała sala teatralna wypełniła się uśmiechami, dzięki czemu od razu zrobiło się jaśniej. Wszyscy obecni nauczyli się także krótkiego wiersza, który w kolejnych minutach spotkania był miłym przypomnieniem o tym, na co warto zwracać uwagę w codzienności:

„Po co komu w smutku tkwić…

– trzeba żyć, trzeba pięknie żyć…

Po co słonko jest na niebie

– dla ciebie kochana, dla ciebie…

Po co ptaszki tak śpiewają

– bo  Ciebie  kochają, kochają…”

W spotkaniu udział wzięli podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji im. Brata Alberta – aktorzy teatru Radwanek z przedstawieniem „Szary Domek”, przygotowanym na podstawie książki pod tym samym tytułem, autorstwa Katarzyny Szestak, oraz: uczestnicy i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Radwanowicach, ŚDS Radwanowice, Świetlicy Terapeutycznej w Radwanowicach, uczniowie i nauczyciele Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach, podopieczni i pracownicy Schroniska dla Osób Niepełnosprawnych, uczestnicy i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czernichowie oraz podopieczni i pracownicy Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Specjalny występ dla widowni przygotowało 7 studentów III roku Wydziału Wokalnego krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Podczas tego występu największym entuzjazmem publiczności cieszyło się muzyczne wykonanie „Kaczki dziwaczki” autorstwa Jana Brzechwy. Mogliśmy liczyć także na obecność asp. Marty Wojtaszek z Komisariatu w Zabierzowie, która z okazji zbliżających się wakacji odczytała wiersz o bezpieczeństwie nad wodą.

Mieliśmy także ogromną przyjemność gościć perkusistę i nauczyciela muzyki – Jakuba Frączka. Podczas Wierszobrania zobaczyliśmy efekty jego muzycznej współpracy z naszymi podopiecznymi i Anną Nęcką, terapeutką muzyczną. Z przyjemnością wysłuchaliśmy kilkuminutowej uczty perkusyjnych dźwięków.

Na widowni gościliśmy wolontariuszy Fundacji Santander Bank Polska, którzy w tym dniu nie tylko podziwiali wyjątkowe występy, ale po części artystycznej zabrali się do pracy, by przed latem zaaranżować otoczenie wokół podarowanej wcześniej altany. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym piknikiem.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasze Wierszobranie miało wspaniałą oprawę:

– panu Jakubowi Frączkowi ze Szkoły Perkusji Marimba Laboratory, który w Klubie Kultury Mydlniki, prowadził przez kilka ostatnich miesięcy warsztaty muzyczne dla naszych podopiecznych,

– Policji z Zabierzowa,

– studentom III roku Wydziału Wokalnego Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie,

– firmie Wadowscy, która ufundowała nagrody dla jego uczestników,

– firmie Modern Catering, która przygotowała poczęstunek,

– firmie Nivea, która dba o naszych podopiecznych, przekazując zestawy kosmetyków,

– Fundacji Santander Bank Polska, której finansowe wsparcie umożliwiło budowę altany oraz wolontariuszom tejże, którzy zadbali o to, by stała się pięknym miejscem spotkań i odpoczynku dla naszych podopiecznych.

Anita Morga

Fot.: Monika Krzysztofik-Hanarz.

Może Cię zainteresować

Wiatr w żagle marzeń

09.06.2023

Z 20-letnią Martyną Wójcik, uczestniczką dzisiejszego koncertu „Debiuty” 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, rozmawialiśmy wczoraj, późnym popołudniem, niedługo po zakończeniu pierwszej próby w opolskim amfiteatrze. Zwyciężczyni 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz laureatka drugiego miejsca w ubiegłorocznym Rodzinnym Konkursie Zaczarowanej Piosenki stwierdziła, że do Opola przyjechała w jednym celu: żeby zaśpiewać jak najlepiej.

Biuro fundacji nieczynne

07.06.2023

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w najbliższy piątek, 9 czerwca 2023 r., nasze krakowskie biuro będzie nieczynne.

Dołącz do newslettera