fbpx

Aktualności

Zaczęliśmy zajęcia w szkołach

02.10.2019

Ruszyła 8. edycja projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. Za nami pierwszy moduł zajęć. Rywalizacja o statuetkę SuperWolo zapowiada się w tym roku niezwykle ciekawie.

– Projekt „Każdy jest komuś potrzebny” jest przede wszystkim okazją do promowania idei wolontariatu i zachęcania uczniów szkół podstawowych, aby się w niego angażowali od najmłodszych lat – mówi Katarzyna Walaszek, wicedyrektor Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i koordynator projektu. – Ale ma on również formę konkursu, w którym główną nagrodą jest statuetka SuperWolo. Szansę na jej zdobycie ma klasa, która zrealizuje najciekawszy projekt wolontariacki. Co roku obserwujemy, że najbardziej skuteczne są te klasy, w których zadanie angażują się wszyscy uczniowie. Dlatego w czasie pierwszych zajęć, pokazujemy, jakie są mocne strony każdego z uczniów i całej grupy.

Jedno zadań, w którym biorą udział uczniowie podczas pierwszego modułu, nosi nazwę „Lubię Cię za…”. Klasa wpisuje pozytywne cechy poszczególnych uczniów. W zadaniu zwykle biorą udział również wychowawcy. Okazuje się, że ćwiczenie nie tylko pozwala się lepiej poznać, ale również odkryć rzeczy, z których uczniowie dotąd nie zdawali sobie sprawy. Na kartkach pojawiają się m.in. takie wpisy jak „Lubię Cię za to, że…”: „… zawsze można na Ciebie liczyć”, „… można Ci zaufać”, „… nigdy mnie nie zawiodłaś”, „… troszczysz się o całą klasę”, „…potrafisz słuchać”, „… pomagasz słabszym w nauce”, „… obchodzi cię, co czują inni”, „… ratujesz osoby, które nie mają zadania z matematyki” i „… nie narzekasz, tylko działasz”. Chęć działania, zgłosili wszyscy uczestnicy. Trzymamy za nich mocno kciuki. W tym roku o statuetkę SuperWolo zawalczą uczniowie następujących szkół:

Szkoła Podstawowa nr 34 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, działająca w ramach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 (klasa 6b)

Szkoła Podstawowa nr 43 im. Komisji Edukacji Narodowej (6c)

Szkoła Podstawowa nr 64 im. Tadeusza Kościuszki (6a)

Szkoła Podstawowa nr 92 im. Bohaterów Westerplatte (6c)

Szkoła Podstawowa im. Wandy Rutkiewicz w Rząsce (5b)

Organizatorem projektu „Każdy jest komuś potrzebny” jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, a wspierającym go partnerem – Fundacja Banku Santander.

Małgorzata Wach

Fot.: Małgorzata Wach

Może Cię zainteresować

Marsz „Tak dla transplantacji” w Zakopanem

21.10.2019

W minioną sobotę Anna Dymna uczestniczyła w marszu nordic walking pod hasłem „Tak dla transplantacji”. W wydarzeniu wziął również udział prezydent Andrzej Duda, profesor Marian Zembala, jeden z nestorów polskiej transplantologii, a także prof. Alicja Chybicka, która jest pionierką onkologii dziecięcej w naszym kraju.

Ocalmy ich godność

20.10.2019

Młodzi Artyści, pod honorowym patronatem Agaty Kornhauser-Dudy, małżonki prezydenta Polski, ruszyły 18. „Choinki Jedynki” – akcja charytatywna Programu I Polskiego Radia. Czekamy na Wasze piękne, bożonarodzeniowe prace. Zostaną one zlicytowane na wyjątkowej aukcji. Dochód z niej pozwoli ocalić godność osób z niepełnosprawnościami.

Dołącz do newslettera