fbpx

Aktualności

Zapraszamy na spotkania z poezją w Lubiatowie

19.07.2021

Jutrzejszy, pierwszy poetycki wieczór w Lubiatowie zatytułowany został „Namiętność to jest to”. Drugi – „Wierszobranie na polanie” odbędzie się w czwartek i adresowany jest do dzieci. Wiersze czytać będą: Anna Dymna, Andrzej Seweryn, Krzysztof Orzechowski i Dominika Bednarczyk. O muzyczną oprawę zadba Anna Rocławska-Musiałczyk.

Oba spotkania z poezją, 20 i 22 lipca, odbędą się o 18.00 (wstęp wolny), na polanie za budynkiem naszych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubiatowie, przy ul. Spacerowej 38 (bezpłatny parking będzie dostępny od 17.30 do 20.00).

Ze względu na obostrzenia epidemiczne, tegoroczne poetyckie spotkania w Lubiatowie odbędą się na pięknej polanie za budynkiem naszych WTZ, fot.: archiwum fundacji

– Po raz kolejny przekonałam się, że, w czasach pełnych niepokoju i społecznych napięć, tego rodzaju spotkania są nam wszystkim bardzo potrzebne – mówiła po poprzednim poetyckim wieczorze w Lubiatowie Anna Dymna. – Chodzi przecież o to, żeby być razem, razem cieszyć się, wzruszać i budować więzi, rozumiejąc, jak wiele nas łączy, i że każdy jest komuś potrzebny. Widziałam radość i zasłuchanie publiczności. Cieszyli się również niepełnosprawni podopieczni warsztatów, dumni z tego, że miejsce ich zajęć oraz terapii wypełnia niezwykła atmosfera. Gdybym miała czas, takie spotkania organizowałabym znacznie częściej.

W czwartek, 22 lipca, wiersze najmłodszym czytać będą Anna Dymna i Krzysztof Orzechowski.  Zapraszamy na poetyckie spotkania nie tylko mieszkańców gminy Choczewo, ale też turystów goszczących nad Bałtykiem. Jednocześnie prosimy o przestrzeganie obostrzeń epidemicznych. W przypadku złej pogody wydarzenia zostaną odwołane.

Katarzyna Cichoń

Może Cię zainteresować

Wszystko było na „nie”

22.09.2021

Długa była lista obrażeń, których, trzynaście lat temu, Michał Jałocha doznał w wypadku komunikacyjnym. W ich obliczu cukrzyca typu I oraz celiakia, z którymi zmaga się rozmówca Anny Dymnej z najnowszego odcinka programu „Spotkajmy się”, znaczenia większego nie mają.

Anna Dymna: Jasność ponad mrokiem

20.09.2021

„Chciałabym obudzić się w świecie, w którym usłyszę: »Może pani zamknąć swoją fundację, bo wszyscy potrzebujący są już otoczeni opieką i szczęśliwi«. Realia tymczasem są takie, że coraz więcej ludzi potrzebuje pomocy” – mówi Anna Dymna w rozmowie o dojrzałości i 18-leciu swojej fundacji.

Dołącz do newslettera