fbpx

Aktualności

Zapraszamy przed telewizory

10.09.2020

Ryszard Kuczyński, społecznik, entuzjasta górskich wypraw, kolejny gość cyklu „Anna Dymna – Spotkajmy”, choruje na stwardnienie rozsiane. Porusza się już na wózku. W programie towarzyszy mu małżonka Marta.

Stwardnienie rozsiane – skrót „SM” – pan Ryszard definiuje jako „Sama Miłość”. Twierdzi, że chociaż choroba odebrała mu wiele, to jednak pozwoliła spoglądać na życie z innej, pełniejszej perspektywy i rozumieć, co w codzienności liczy się najbardziej.

Fot.: Bartłomiej Bujas

Gość Anny Dymnej pozostaje optymistą, nie skupia się na niedogodnościach. Wiele zawdzięcza małżonce. Oboje, powoli i cierpliwie, uczyli się żyć z SM i je rozumieć. Pan Ryszard podkreśla, że wsparcie w chorobie to rzecz ogromnie istotna. Ale niepełnosprawność w żadnym razie nie usprawiedliwia postawy roszczeniowej wobec ludzi i świata

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek, o 6.40. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Może Cię zainteresować

Zapraszamy na wirtualną galę „Albertiany”

18.09.2020

„Albertiana” to ważne i radosne wydarzenie dla artystów z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunów. Przekonujemy się o tym od lat. Laureaci tegorocznej edycji konkursu zostali wyłonieni. Ale jego marcowe podsumowanie, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, uniemożliwiły obostrzenia związane z pandemią.

Anna Dymna: Kamil inspiruje

15.09.2020

„Ważne jest nie tylko to, by ludzie zdrowi i w pełni sił odnosili się normalnie do osób z niepełnosprawnością. Istotne, żeby same osoby niepełnosprawne uwierzyły w możliwość realizacji własnych ambicji i marzeń” – mówi Anna Dymna, komentując sukces Kamila Czeszela na tegorocznym festiwalu w Opolu.

Dołącz do newslettera