fbpx

Aktualności

Zapraszamy przed telewizory

10.09.2020

Ryszard Kuczyński, społecznik, entuzjasta górskich wypraw, kolejny gość cyklu „Anna Dymna – Spotkajmy”, choruje na stwardnienie rozsiane. Porusza się już na wózku. W programie towarzyszy mu małżonka Marta.

Stwardnienie rozsiane – skrót „SM” – pan Ryszard definiuje jako „Sama Miłość”. Twierdzi, że chociaż choroba odebrała mu wiele, to jednak pozwoliła spoglądać na życie z innej, pełniejszej perspektywy i rozumieć, co w codzienności liczy się najbardziej.

Fot.: Bartłomiej Bujas

Gość Anny Dymnej pozostaje optymistą, nie skupia się na niedogodnościach. Wiele zawdzięcza małżonce. Oboje, powoli i cierpliwie, uczyli się żyć z SM i je rozumieć. Pan Ryszard podkreśla, że wsparcie w chorobie to rzecz ogromnie istotna. Ale niepełnosprawność w żadnym razie nie usprawiedliwia postawy roszczeniowej wobec ludzi i świata

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek, o 6.40. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Może Cię zainteresować

Z entuzjazmem dla WOŚP

22.01.2021

Siema, mili Państwo! Uprzejmie informujemy, że, jak co roku, wspieramy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Robimy to z entuzjazmem i z całej siły. Chociaż inaczej, niż w poprzednich latach. Anna Dymna ofiarowała na aukcję wyjątkową kreację.

Szczęście przez łzy

21.01.2021

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Izabela Skałba, chorująca na młodzieńczą postać stwardnienia rozsianego.

Dołącz do newslettera