fbpx

Aktualności

Zespołowa pomoc

18.06.2024

Wolontariat pracowniczy łączy elementy integracji zespołu oraz niesienia realnej pomocy. Zawsze z wielką radością przyjmujemy pomoc firm, które chcą nas wesprzeć w ramach wolontariatu pracowniczego. Ostatnio gościliśmy w „Dolinie Słońca” pracowników krakowskiego oddziału firmy Tanium, którzy zadbali o teren wokół ośrodka.

– Pomysł przyjazdu do „Doliny Słońca” zrodził się z kilku potrzeb. Najważniejszą jest chęć poprawy środowiska, w którym wszyscy żyjemy i niesienia pomocy tam, gdzie jest potrzebna –  mówi Jakub Harmata, Senior Support Technical Account Manager. – Niedawno rozpoczęliśmy działalność Tanium w Polsce, więc chcieliśmy także stworzyć dodatkową okazję do integracji całego zespołu.

Grupa osób z taczkami

Fot.: archiwum firmy Tanium

Wolontariusze z firmy Tanium przybyli do „Doliny Słońca” pełni energii i gotowi do pracy. Na ich twarzach malowała się determinacja i chęć pomocy. Była to ich pierwsza wizyta w Radwanowicach, dlatego rozpoczęła się od poznania  terenu ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego. Następnie wolontariusze, podzieleni na grupy, przystąpili do czyszczenia nawierzchni wokół budynków. Używali mioteł i myjek ciśnieniowych.

– Jest to dla nas ogromna pomoc, ponieważ ośrodek, jak i teren wokół jest duży – mówi Łukasz Bartosiewicz, kierownik techniczny ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca”. – Ogród wymaga stałej pielęgnacji: koszenia trawy, przycinania krzewów, plewienia, podlewania, zamiatania. Zima to odśnieżanie dróg, chodników i parkingów. Chodzi nie tylko o piękny wygląd, ale też o to, aby było bezpiecznie. Pracownicy firmy Tanium bardzo profesjonalnie podeszli do zadania.

Dwie kobiety trzymające grabie

Fot.: archiwum firmy Tanium

– Podczas wizyty w „Dolinie Słońca” mieliśmy okazję wykonać kilka prac porządkowych. Przede wszystkim zajęliśmy się czyszczeniem kostki brukowej z mchu, co wymagało od nas sporo wysiłku, ale też współpracy. Odkurzaliśmy i zamiataliśmy teren wokół głównego budynku. Jednym z zadań było mycie kostki i parkingu myjką ciśnieniową –  relacjonuje Dominika Byś-Gałązka, Office Manager.

Pięknem wolontariatu jest to, że daje możliwość budowania społeczności. Dzięki wspólnemu działaniu wzmacniamy więzi, ale również rozwijamy umiejętności interpersonalne i lepiej rozumiemy potrzeby innych. Są to umiejętności, które przydają się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Grupa osób porządkuje teren

Fot.: archiwum firmy Tanium

– Nie chcemy, by praca ograniczała się tylko do tego, co robimy na co dzień przed monitorami –  mówi Jakub Harmata. – Takie akcje pomagają nam przełamać rutynę i skupić się na inicjatywach, które są nam bliskie. Integracja w takiej formie jest dużo przyjemniejsza i łatwiejsza, przebiega bardziej naturalnie.  W końcu, żeby wspólna praca przyniosła efekty, potrzebna jest dobra komunikacja.

Wspólna aktywność wolontariuszy z firmy Tanium oraz przyjazna atmosfera sprawiły, że czas mijał szybko i przyjemnie. Po kilku godzinach intensywnej pracy kostka brukowa w „Dolinie Słońca” wyglądała jak nowa. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy teren ośrodka odzyskał swój blask, co wpłynęło również na komfort podopiecznych.

Mężczyzna zamiata chodnik

Fot.: archiwum firmy Tanium

– Nasza wizyta w „Dolinie Słońca” dała nam dużo radości i satysfakcji. Zarówno z wykonanej pracy, jak i z całego zespołu. Myślę, że świetnie się przy tym bawiliśmy, a dla mnie osobiście największą nagrodą były uśmiechy podopiecznych fundacji i zbite z nimi „piątki” – stwierdza Jakub Harmata.

Dziękujemy wolontariuszom z firmy Tanium za wspólnie spędzony czas i zaopiekowanie się terenem wokół „Doliny Słońca”. Cieszymy się, że pomaganie i wolontariat pracowniczy przybierają różne formy.

Karolina Baran

Może Cię zainteresować

Zdrowia, miłości, spokoju…

20.12.2024

„Czego Wam życzyć? Zdrowia, bo najważniejsze jest zdrowie. Ale jak będziemy zdrowi, to przede wszystkim życzę Wam miłości. Bo tak ważne jest, żeby mieć kogoś, komu się mówi: »Dobrze, że jesteś, kocham cię«. Życzymy więc Wam, żebyście mieli komu w te święta powiedzieć, żebyście o tym nie zapomnieli: »Dobrze, że jesteś«” – zaznacza Anna Dymna.

Dołącz do newslettera