fbpx

Aktualności

„Zieloni” dla Mikołaja

28.11.2018

Nasi wolontariusze już, po raz 13., organizują „Kiermasz Świąteczny”. Odbędzie się on 12 i 15 grudnia na uczelniach w Krakowie i Warszawie. W tym roku bohaterem akcji, będącej samodzielną inicjatywą „zielonych”, jest 20-letni Mikołaj Kwiecień zmagający się z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Od kilku tygodni trwają intensywne przygotowania. Wykonanie potrzebnych ozdób czy drobnych upominków świątecznych wymaga nie tylko wielu rąk do pracy, ale również czasu. Za nami sześć spotkań, które – dzięki uprzejmości dyrekcji placówki – odbywają się w I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. W poniedziałek, podczas ostatniego  z nich, mieliśmy przyjemność gościć przedstawicielki firmy Flying Tiger Copenhagen, które nie tylko przygotowały niezbędne materiały i akcesoria, ale również przedstawiły nam wspaniałe pomysły i  poprowadziły dla nas świąteczne warsztaty DIY. Spotkanie było wyjątkowe również dlatego, że pojawili się na nim nie tylko nasi „zieloni” wolontariusze, ale również wolontariuszki z Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka” oraz zaproszeni goście. Dzięki temu, w iście świątecznej atmosferze, powstały liczne stroiki, bombki, kule śnieżne oraz kartki. Wszystkie te rzeczy będzie można znaleźć na naszych kiermaszowych stoiskach. Również nasi goście zgodnie przekazali je na cel zbiórki. Dodatkowo, dzięki uprzejmości fotografa Grzegorza Jasionowicza, spotkanie zostało udokumentowane.

Serdecznie dziękujemy firmie Flying Tiger Copenhagen – za ofiarowane materiały i czas poświęcony na prowadzenie warsztatów; fotografowi Grzegorzowi Jasionowiczowi – za obecność podczas spotkania i wykonane zdjęcia; oraz wszystkim gościom – za tak liczne przybycie i kreatywne tworzenie. Dziękujemy naszym przyjaciółkom z „Beczki”, które dzielnie wspierają nas już od jakiegoś czasu i chętnie włączają się w przygotowywanie świątecznych ozdób.

Wciąż jeszcze można włączyć się do kiermaszowych przygotowań, dzieląc się ozdobami świątecznymi wykonanymi samodzielnie lub ze znajomymi (można je dostarczyć do biura fundacji osobiście lub przesłać na adres: Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków; z dopiskiem „Kiermasz Świąteczny” – do 6 grudnia.

Anita Morga

Fot.: Grzegorz Jasionowicz

Może Cię zainteresować

Zmienił się świat

20.05.2019

W minioną niedzielę Aleksandra Nykiel zwyciężyła w „Szansie na sukces”. Dwukrotną laureatkę Festiwalu Zaczarowanej Piosenki usłyszymy w Konkursie Debiutów 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. To wielka rzecz.

Znamy finalistów!

18.05.2019

Pogoda trochę pokrzyżowała plany. Na kilka godzin przed rozpoczęciem sobotniego koncertu półfinałowego 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki przez Konstancin-Jeziorno przeszła potężna ulewa. Dlatego, zamiast w Amfiteatrze Parku Zdrojowego, wydarzenie odbyło się w niezwykle gościnnym Konstancińskim Domu Kultury.

Dołącz do newslettera