fbpx

Aktualności

Zimowe „Wierszobranie”

16.01.2017

Dzisiaj, w ośrodku terapeutyczno-rehabilitacyjnym „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach, z inicjatywy Teatru „Radwanek”, odbyła się trzecia edycja „Wierszobrania".

Gościem specjalnym spotkania była, zaprzyjaźniona z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, krakowska artystka Lidia Jazgar, która m.in., co roku, wraz z Anną Dymną, prowadzi Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

Punktualnie o godzinie 9 rozpoczęło się zimowe spotkanie z wierszami. Sala teatralna ośrodka w Radwanowicach wypełniła się po brzegi. Byli tam podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Brata Alberta, Środowiskowego Domu Samopomocy Fundacji Brata Alberta, Schroniska Fundacji Brata Alberta, Gimnazjum Specjalnego w Radwanowicach, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Czernichowa, Domu Pomocy Społecznej z Ojcowa, Warsztatów Terapii Zajęciowej Radwanowice, Warsztatów Terapii Zajęciowej Czernichów, Domu Pomocy Społecznej w Ojcowie, Terapii Domowej Radwanowice, Świetlicy Terapeutycznej Radwanowice, Środowiskowego Dom Samopomocy Radwanowice, Warsztatów Terapii Zajęciowej Libiąż, Warsztatów Terapii Zajęciowej Dywizjonu 303, Niepublicznego Specjalnego Gimnazjum w  Radwanowicach, Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach i Warsztatów Terapii Zajęciowej Chrzanów.

Uczestnicy zaprezentowali m.in. wiersze: Jana Brzechwy, ks. Jana Twardowskiego, Juliana Tuwima i Wandy Chotomskiej.  Wszystkie utwory łączyła tematyka zimy i świąt Bożego Narodzenia. O oprawę muzyczną spotkania zadbali zaproszeni muzycy: Ziemowit Pawlisz i Dawid Czernik.

Jak podkreślają terapeuci,  Jolanta Toboła i Maria Krzystanek, takie występy przed publicznością uczą naszych podopiecznych wychodzenia do ludzi. Dzięki temu pokonują swoją nieśmiałość, ograniczenia, strach. Poprawiają także wymowę, ćwiczą pamięć. Z kolei oprawa muzyczna wspaniale wypełnia poetyckie spotkanie, pozwala zatrzymać się nad słowem i zamyślić nad codziennością.

Pomysłodawczynią „Wierszobrań” w „Dolinie Słonca” jest Anna Dymna. Kolejne spotkanie już na wiosnę.

 

Może Cię zainteresować

Konferencja prasowa przed zaczarowanym weekendem

12.06.2026

Wczoraj, w Pałacu Potockich, miała miejsce konferencja prasowa poświęcona finałowi 18. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz niedzielnemu koncertowi fundacji „Nadzieja mimo wszystko”. Wydarzenia, organizowane przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, odbędą się w najbliższy weekend na Rynku Głównym w Krakowie.

„Dolina Słońca” nieczynna

11.06.2026

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że 15 czerwca 2026 r., w poniedziałek, nie będzie czynny nasz Ośrodek Terapeutyczno-Rehabilitacyjny „Dolina Słońca” w Radwanowicach.

Dołącz do newslettera