fbpx

Aktualności

Znamy finalistów 23. „Albertiany”

12.01.2023

W siedzibie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zakończyło się dzisiaj, trwające od wczoraj, posiedzenie jury, które wyłoniło finalistów 23. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Albertiana”.

Jury w składzie: Anna Dymna (przewodnicząca), Lidia Jazgar, Basia Stępniak-Wilk, Katarzyna Walaszek, Małgorzata Godek-Wójcik oraz Marcin Pałys (sekretarz) oceniło 48 nagrań spektakli teatralnych i 37 prezentacji wokalistów z 78 ośrodków w Polsce.

Fot.: Marcin Gielzak

O tym, które zespoły teatralne i którzy soliści wystąpią 28 marca, na Dużej Scenie krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, zdecydują finały regionalne. Odbędą się one w przyszłym miesiącu.

Protokoły z obrad jury znajdują się poniżej.

Finaliści 23. „Albertiany

Region I

Zespoły teatralne:

PASJA – „Przemijanie”, CZARNO-BIALI – „Symboliczny taniec pokoju i wolności”, PRZYJACIELE –  „Jedna taka noc”, TACY CACY – „Artysta Dramatyczny”, KWORCE – „Legenda o Annie i Jakubie”, TEATR RECEPTA – „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”, ZGIEŁK – „Tramwaj zwany nienawiścią”, TACY SAMI – „Miłość w obliczu wojny”

Soliści:

ŁUKASZ BEJGER – „Szczęśliwego Nowego Jorku”, PAWEŁ LEWANDOWICZ – „Sen-twarz księżyca”, DAWID ŻUBER – „Gdzie się podziały tamte prywatki”

Region II

Zespoły teatralne:

MASKA – „Jesień liścia Jasia”, GRUPA TEATRALNA GTI – „Nasz wspólny świat”, ŚWIETLIKI – „Kalejdoskop”, EKSPRESJA ŚDS WOŁOMIN – „Trzy świnki”, PROMYCZKI – „Być dobrym jak chleb”, NOWA ZORZA – „Eklektyzm”, AKCENT – „Z biegiem Wisły”

Solistki:

MAGDALENA GABARA – „Ostatnia nadzieja”, MAGDALENA GODECKA – „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, WERONIKA KAŁUŻA – „Gdzie Ci mężczyźni”

Region III

Zespoły teatralne:

W TO MI GRAJ – „Nieidealni”, MINUTKA – „Szpital na perypetiach”, KROMKA – „Legenda o pieśni”, MASKA – „Czerwony Kapturek szuka księcia”, MOTYLKI – „Białe ziele”, ŻÓŁTA CIŻEMKA – „Dobry piorun”, DZIECI KWIATY – „Polska to jest ważna rzecz”, ITAKA I OWAKA – „Afryka”, MICHALINKI – „Zakochać się jak za dawnych lat”

Soliści:

TADEUSZ PIEKIELNY – „Zegarmistrz światła”, BARBARA HABDAS – „Szary świat”, ROMAN BALONEK – „Jest już ciemno”

Region IV

Zespoły teatralne:

CYGAŃSKIE PROMYKI – „W kawiarni Zegarynka”, GRUPA TEATRALNA WTZ W KORYTNIKACH – „Różni-równi”, MISZ MASZ – „Brzydkie Kaczątko”, WIRUJĄCE NUTKI – „Pewna historia bałwanka”, TEATR AZUMI – „Kot w butach”, MARGARETKI – „Chory kotek”, INVICTUS – „Przebudzenie”, MOTYLE – „Siła miłości”, LUSTRO – „Zupa z kamienia”

Soliści:

SZYMON WOŹNIAK – „Jak słońce”, TADEUSZ ŁUKASZ LISEK – „Biały krzyż”, PRZEMYSŁAW MOL – „Shape of my heart”

Region V

Zespoły teatralne:

PRZYPADKIEM – „Utopia”, MOTYLE – „Miłość Ci wszystko wybaczy”, GRUPA TEATRALNA WTZ W LWÓWKU ŚLĄSKIM – „O stokrotce, która pytała”, ŁOWCY GWIAZD – „Mamma Mia”, MAKUSZAKI – „Nowy”, PILSKI TEATR TAŃCA – „Sursum to znaczy w górę”, PRACOWNIA – „Pory roku”, NARCYZ – „Początek”, CZTERY PORY ROKU – „Telefon do babci”

Soliści:

ELŻBIETA RAKOWSKA – „Dobranoc, Panowie”, EWA SERBIAK – „Małe tęsknoty”, DAWID SOBCZAK – „Amigo”

Może Cię zainteresować

Wózkiem po plaży

27.01.2023

Teraz taka jazda będzie możliwa. W siedzibie naszych Warsztatów Terapii Zajęciowej w nadbałtyckim Lubiatowie, przy ul. Spacerowej 38, znajdują się wózki dla osób z niepełnosprawnościami. Pojazdy te umożliwiają poruszanie się m.in. po plaży.

Laureaci 23. „Albertiany” z Regionu II

26.01.2023

25 stycznia 2023 r. w Zgierzu, w Szkole Podstawowej nr 8, jury w składzie: Małgorzata Godek-Wójcik, Jolanta Toboła, Barbara Droździńska, Dorota Abramczyk wyłoniło laureatów tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnościami „Albertiana”.

Dołącz do newslettera