fbpx

Aktualności

Znamy laureatów 10. konkursu „Słowa, dobrze, że jesteście”

21.04.2020

Jury w składzie: Anna Dymna, Janka Graban, Józef Baran, Wojciech Bonowicz i Adam Ziemianin wyłonili laureatów 10. Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”. Ze względu na obecną sytuację, obrady odbyły się korespondencyjnie.

„Kochani moi Przyjaciele Poeci… Pozdrawiam Was serdecznie, słonecznie i z uśmiechem. Mam nadzieję, że w zdrowiu i spokoju upływają Wam te dziwne dni. Myślę, że powstają teraz wspaniałe wiersze. Ta wiosna daje do myślenia, nie tylko zachwyca kwitnieniem, nabrzmiewaniem, zielenią, zapachami jak zawsze. […] Musimy na odległość jakoś się dogadać. Całuję Was mocno. Dziękuję, że jesteście tak kochani i poświęcacie swój czas, mądrość, wyczucie, talent  dla naszego konkursu” – napisała w liście do jurorów Anna Dymna.

Laureatami 10. Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście” zostali:

kategoria: „Osoby z niepełnosprawnością intelektualną”:

 I Tomasz Kruszona z Poznania
II Julia Lubczyńska z Poznania
III Natalia Kowalewska z Poznania

Wszyscy laureaci są podopiecznymi Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu

wyróżnienia:

Maciej Głogowski ze Słupska
Marcin Wawrzyniak z Gdańska
Cyprian Jaroszewicz z Białegostoku

kategoria: „Osoby z pozostałymi niepełnosprawnościami”:

I Małgorzata Stachowiak – Schreyner z Sulechowa
II Jan Koczyk z Gdańska
III Zuzanna Ostafin z Lubzina

wyróżnienia:
Iwona Buczkowska z Warszawy
Małgorzata Kucharska z Krakowa
Jolanta Kościelecka z Warszawy

– Dla nas już chyba sam udział w tym wydarzeniu jest świetną przygodą. To naprawdę wspaniałe, że Państwo organizujcie taki konkurs. Moi wychowankowie czują się wtedy niezwykle… Trzymam za nich kciuki i wierzę w nich, jednak dla mnie już wygrywają po prostu piszą – powiedziała Paulina Kostecka, terapeutka i opiekun z Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy: nie zamykajcie wierszy w szufladach, dzielcie się nimi.

Nagrodzone utwory zostaną opublikowane w specjalnym tomiku, wraz z utworami wyróżnionymi w konkursie literackim dla lekarzy „Przychodzi wena do lekarza”. Tomik ukazuje się nakładem Wydawnictwa Medycyna Praktyczna.

Katarzyna Szostak

Może Cię zainteresować

Emocje, emocje, emocje…

09.05.2021

Wczoraj, na scenie Konstancińskiego Domu Kultury „Hugonówka”, odbył się półfinał 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Z grona 31 wykonawców jurorzy wyłonili dwanaścioro finalistów, którzy, 12 czerwca, rywalizować będę w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Koncert transmitowano online.

Dołącz do newslettera