fbpx

Aktualności

Znamy laureatów Medalu Świętego Brata Alberta

08.01.2019

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w restauracji „Biała róża” w Krakowie, poświęconej 19. Festiwalowi Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes Fundacji im. Brata Alberta, przedstawił laureatów wyróżnienia przyznawanego za szczególne zasługi w niesieniu pomocy osobom niepełnosprawnym.

W konferencji wzięła także udział Maja Jaworska – wiceprezes i dyrektor Fundacji „Mimo Wszystko”. Anna Dymna, w związku z obowiązkami zawodowymi, nie mogła być obecna.

Laureatami Medalu Świętego Brata Alberta za rok 2018 zostali:

Krystyna Mrugalska z Warszawy – za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin,

ksiądz prałat Stanisław Łada z Pruszcza Gdańskiego – za działalność charytatywną i duszpasterską na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących,

Jan Kanty Pawluśkiewicz z Krakowa – za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza za wspieranie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”,

Diana i Wojciech Bonowiczowie z Krakowa – za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie w ramach ruchu „Wiara i Światło” i innych organizacji pozarządowych.

Od prawej: Maja Jaworska, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Krzysztof Sieprawski

Medal, przedstawiający św. Brata Alberta przytulającego dzieci, zaprojektowany został przez Krzysztofa Sieprawskiego, podopiecznego schroniska dla osób niepełnosprawnych w Radwanowicach.

Wyróżnienia zostaną wręczone 18 marca 2019 r., w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, podczas gali finałowej 19. Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” – ogólnopolskiego konkursu, którego pomysłodawczynią jest Anna Dymna.

Na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego zaprezentuje się pięć zwycięskich zespołów teatralnych, a także pięcioro solistów. Na widowni zasiądą również laureaci drugich i trzecich miejsc.

– Dla laureatów „Albertiany” co roku fundujemy nagrody. Najpierw badamy, czego najbardziej potrzebują. Potem zwracamy się o pomoc do sponsorów, instytucji albo darczyńców indywidualnych. Pozyskujemy od nich wsparcie. Bardzo zależy nam na tym, żeby podopieczni czuli się fantastycznie w dniu „Albertiany”, ale nie tylko w trakcie występów w Teatrze Słowackiego w Krakowie – podkreśla Maja Jaworska.

Dowiedz się więcej

Może Cię zainteresować

Zrealizuj muzyczne marzenia

15.01.2019

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do jubileuszowego 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – ogólnopolskiego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami. Daj szansę swoim marzeniom. Czekamy na Ciebie.

Oświadczenie Anny Dymnej ws. tragedii w Gdańsku

15.01.2019

Nie chcę. Nie potrafię komentować tragedii – precyzyjnie zaplanowanego, brutalnego morderstwa, jakie miało miejsce w Gdańsku, na oczach wszystkich Polaków. Padło już na ten temat wiele słów. Mnie słów po prostu brakuje.

Dołącz do newslettera