fbpx

Aktualności

Znamy laureatów Medalu Świętego Brata Alberta

08.01.2019

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w restauracji „Biała róża” w Krakowie, poświęconej 19. Festiwalowi Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes Fundacji im. Brata Alberta, przedstawił laureatów wyróżnienia przyznawanego za szczególne zasługi w niesieniu pomocy osobom niepełnosprawnym.

W konferencji wzięła także udział Maja Jaworska – wiceprezes i dyrektor Fundacji „Mimo Wszystko”. Anna Dymna, w związku z obowiązkami zawodowymi, nie mogła być obecna.

Laureatami Medalu Świętego Brata Alberta za rok 2018 zostali:

Krystyna Mrugalska z Warszawy – za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin,

ksiądz prałat Stanisław Łada z Pruszcza Gdańskiego – za działalność charytatywną i duszpasterską na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących,

Jan Kanty Pawluśkiewicz z Krakowa – za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza za wspieranie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”,

Diana i Wojciech Bonowiczowie z Krakowa – za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie w ramach ruchu „Wiara i Światło” i innych organizacji pozarządowych.

Od prawej: Maja Jaworska, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Krzysztof Sieprawski

Medal, przedstawiający św. Brata Alberta przytulającego dzieci, zaprojektowany został przez Krzysztofa Sieprawskiego, podopiecznego schroniska dla osób niepełnosprawnych w Radwanowicach.

Wyróżnienia zostaną wręczone 18 marca 2019 r., w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, podczas gali finałowej 19. Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” – ogólnopolskiego konkursu, którego pomysłodawczynią jest Anna Dymna.

Na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego zaprezentuje się pięć zwycięskich zespołów teatralnych, a także pięcioro solistów. Na widowni zasiądą również laureaci drugich i trzecich miejsc.

– Dla laureatów „Albertiany” co roku fundujemy nagrody. Najpierw badamy, czego najbardziej potrzebują. Potem zwracamy się o pomoc do sponsorów, instytucji albo darczyńców indywidualnych. Pozyskujemy od nich wsparcie. Bardzo zależy nam na tym, żeby podopieczni czuli się fantastycznie w dniu „Albertiany”, ale nie tylko w trakcie występów w Teatrze Słowackiego w Krakowie – podkreśla Maja Jaworska.

Dowiedz się więcej

Może Cię zainteresować

Spełniaj swoje marzenia

21.08.2019

Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Pragniesz rozwijać swoje pasje, realizować marzenia, poszerzać horyzonty? Potrzebujesz wsparcia podczas edukacji na wyższej uczelni? Pomożemy Ci. Czeka na Ciebie „Indeks marzeń”.

Zostań SuperWolo!

19.08.2019

Rozpoczynamy 8. edycję projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. Jego głównym celem jest promowanie wolontariatu oraz rozwijanie wśród uczniów postaw prospołecznych, a także współdziałanie na rzecz społeczności klasowej, szkolnej i lokalnej. Zwieńczeniem projektu jest konkurs o statuetkę SuperWolo 2019. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 września.

Dołącz do newslettera