fbpx

Aktualności

Znamy laureatów Medalu Świętego Brata Alberta

08.01.2019

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w restauracji „Biała róża” w Krakowie, poświęconej 19. Festiwalowi Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes Fundacji im. Brata Alberta, przedstawił laureatów wyróżnienia przyznawanego za szczególne zasługi w niesieniu pomocy osobom niepełnosprawnym.

W konferencji wzięła także udział Maja Jaworska – wiceprezes i dyrektor Fundacji „Mimo Wszystko”. Anna Dymna, w związku z obowiązkami zawodowymi, nie mogła być obecna.

Laureatami Medalu Świętego Brata Alberta za rok 2018 zostali:

Krystyna Mrugalska z Warszawy – za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin,

ksiądz prałat Stanisław Łada z Pruszcza Gdańskiego – za działalność charytatywną i duszpasterską na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących,

Jan Kanty Pawluśkiewicz z Krakowa – za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza za wspieranie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”,

Diana i Wojciech Bonowiczowie z Krakowa – za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie w ramach ruchu „Wiara i Światło” i innych organizacji pozarządowych.

Od prawej: Maja Jaworska, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Krzysztof Sieprawski

Medal, przedstawiający św. Brata Alberta przytulającego dzieci, zaprojektowany został przez Krzysztofa Sieprawskiego, podopiecznego schroniska dla osób niepełnosprawnych w Radwanowicach.

Wyróżnienia zostaną wręczone 18 marca 2019 r., w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, podczas gali finałowej 19. Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” – ogólnopolskiego konkursu, którego pomysłodawczynią jest Anna Dymna.

Na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego zaprezentuje się pięć zwycięskich zespołów teatralnych, a także pięcioro solistów. Na widowni zasiądą również laureaci drugich i trzecich miejsc.

– Dla laureatów „Albertiany” co roku fundujemy nagrody. Najpierw badamy, czego najbardziej potrzebują. Potem zwracamy się o pomoc do sponsorów, instytucji albo darczyńców indywidualnych. Pozyskujemy od nich wsparcie. Bardzo zależy nam na tym, żeby podopieczni czuli się fantastycznie w dniu „Albertiany”, ale nie tylko w trakcie występów w Teatrze Słowackiego w Krakowie – podkreśla Maja Jaworska.

Dowiedz się więcej

Może Cię zainteresować

Festiwal radości, pasji i kolorów

19.03.2019

Wczoraj, na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, uroczyście zwieńczono 19. Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Radość, pasja, kolory i dźwięki – publiczność oraz niepełnosprawni artyści wzajemnie dzielili się dobrymi emocjami.

Nie widząc oglądać świat

16.03.2019

Muzyka fascynuje ją od dziecka. Ukończyła dwa kierunki studiów wyższych. Mówi pięcioma językami. Uwielbia podróżować. Mimo że nie widzi od urodzenia, czuje się szczęśliwa, bo znajduje się w miejscu, w którym chciała być.

Dołącz do newslettera