Znamy zaczarowanych półfinalistów
Jury wyłoniło 32 półfinalistów tegorocznego 18. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. 9 maja – w magicznych przestrzeniach Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – powalczą oni o występ w czerwcowym finale naszego konkursu, na Rynku Głównym w Krakowie.
W jury zasiedli: Anna Komosa (przewodnicząca) – pedagożka, autorka tekstów i muzyki do piosenek, Paulina Bisztyga – wokalistka, kompozytorka, poetka i dziennikarka, Monika Bylica – pedagożka, autorka muzyki do spektakli teatralnych i piosenek. Gremium z uwagą obejrzało i wysłuchało 218 nagrań, które nadesłano w tym roku do konkursu.
Do półfinału 18. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki jury zakwalifikowało:
w kategorii do lat 16
Biankę Berezowską
Marlenę Chachlowską
Martynę Gawrońską
Jakuba Guzowskiego-Sukiennika
Amelię Jakubik
Kyryla Kravchenkę
Alicję Młynarczyk
Antoniego Pachoła
Szymona Parszywkę
Carmen Pindur-Nowakowską
Adama Sadkowskiego
Oliwię Smoczyńską
Hannę Szczygieł
Wiktorię Szyfelbein
Weronikę Wieczorek
Malwinę Ziółkowską
w kategorii powyżej 16 lat
Annę Ciupę
Aleksandra Domagalskiego
Karolinę Kaczmarek
Adama Klebę
Katerynę Kriukovą
Joannę Kryś
Kacpra Kujawskiego
Oliwię Mielcarek
Sandrę Pączek
Piotra Rafalskiego
Jakuba Saniternika
Karinę Sobczyńską
Wiktorię Urbanowicz
Sylwię Urynowicz
Julię Walczynę
Annę Wardęską
Gratulujemy. Z niecierpliwością czekamy na Wasz przyjazd do Krakowa.
13 czerwca, na Rynku Głównym w Krakowie, 12 finalistów zaśpiewa w duetach z gwiazdami: Alicją Majewską, Julią Pietruchą, Kaśką Sochacką, Krzysztofem Cugowskim, Ralphem Kaminskim i Igo Walaszkiem.



