fbpx

Aktualności

Życie na tykającej bombie

17.11.2022

Gośćmi jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będą małżonkowie Małgorzata i Wojciech Świsłowscy. U pani Małgorzaty zdiagnozowano niezwykle rzadki nowotwór – mięsaka tkanek miękkich i tkanki łącznej.

Pani Małgorzata uczy plastyki w szkole podstawowej. Kiedy po raz pierwszy poczuła w nodze ból, zbagatelizowała go. Pomyślała, że wynika on z wysiłku podczas lekcji. Wstępne badania również niczego nie wykazały. Lekarka pierwszego kontaktu przypuszczała, że najpewniej ból promieniuje od kręgosłupa. Jednak w marcu, tuż przed początkiem pandemii, ból nogi stawał się nie do wytrzymania. I właśnie w tym samym czasie rozmówczyni Anny Dymnej otrzymała pierwsze skierowanie do szpitala.

Fot.: archiwum fundacji

Kiedy po kilku miesiącach, w covidowym szczycie, pani Małgorzata ponownie trafiła do szpitala, jej noga spuchła do tego stopnia, że nie mieściła się w nogawce pidżamy. Pacjentka usłyszała od lekarza: „Naprawdę nie wiem, co to jest”.

Dopiero kolejne badania wykazały nowotwór, już z przerzutem do obu płuc. Pani Małgorzata miała w sumie osiem cykli chemioterapii, przeszła operacje. Mówi, że dzisiaj, chociaż cieszy się zdrowiem, żyje na tykającej bombie. W programie równie wiele miejsca, co chorobie, poświęca osobom, które w ciężkich chwilach przy niej były: małżonkowi, rodzinie, ale też uczniom oraz pedagogom ze szkoły, w której pracuje. Momenty te wspomina z wielkim sentymentem i wzruszeniem.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek do TVP2, o 6.20. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Grzegorz Chajok

Może Cię zainteresować

Pani Ireno, winszujemy

09.12.2022

W dniu urodzin Ireny Santor przesyłamy jej najlepsze życzenia. Cieszymy się, że pierwsza dama polskiej piosenki od lat z nami jest i wspiera naszych śpiewających przyjaciół.

Życie daje szansę

08.12.2022

Gościem jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie Jan Ponikowski, niepijący alkoholik.

Dołącz do newslettera