fbpx

Aleksandra Bogucka

Aleksandra ma 31 lat. Mieszka w Warszawie. Śpiewa od czasów liceum. Gra na wiolonczeli i pianinie. Jest psychologiem i wokalistką jazzową. W 2016 r., podczas 12. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, wspierana przez Mietka Szcześniaka, wyśpiewała zwycięstwo w kategorii „Dorośli”. O jej sukcesie zdecydowało jury: Ewa Błaszczyk, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Daukszewicz, Krzysztof Globisz, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Włodzimierz Korcz, Monika Kuszyńska, Wojciech Mazolewski, Leszek Aleksander Moczulski, Ewa Telega, Magdalena Waligórska. Aleksandra była także pierwszą zaczarowaną wokalistką, która wystąpiła w opolskim amfiteatrze.

Od lewej: Mirosław Pietrucha, wiceprezydent Opola, Aleksandra Bogucka, zwyciężczyni 12. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w kat. pow. 16 lat, i Maciej Stanecki, wiceprezes Zarządu Telewizji Polskiej SA, fot.: Magdalena Saratowicz

Najważniejsze sukcesy wokalne Aleksandry to: I miejsce w  17. konkursie na interpretację piosenek Jeremiego Przybory „Stacja Kutno”, wyróżnienie w 9. Międzynarodowym Festiwalu im. Włodzimierza Wysockiego „Tropami Wysockiego – pieśni narowiste”, II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anny German i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Piosenka jest dobra na wszystko.

Obecnie Aleksandra pracuje nad materiałem na debiutanckim albumem.

Dołącz do newslettera