fbpx

Aleksandra Nykiel

Aleksandra ma 25 lat. Mieszka w Bystrej koło Bielska-Białej. Uczy się śpiewać od siedmiu lat. W przyszłości chce pracować jako terapeutka zajęciowa. Pragnie sztuką i muzyką pomagać słabszym.

Z Andrzejem Kobrą Kraińskim, fot.: archiwum fundacji

Jest podwójną laureatka Statuetki Zaczarowanego Ptaszka: 3. miejsce w kategorii dzieci wyśpiewała w 2011 r., w duecie z Małgorzatą Ostrowską, a 2. lokatę w kategorii dorosłych w 2017 r., razem z Andrzejem Kobrą Kraińskim. O jej sukcesach w koncertach na krakowskim Rynku zdecydowało jury: Ewa Błaszczyk, Jerzy Połomski, Włodzimierz Korcz, Natalia Kukulska, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Robert Janowski, Andrzej Zarycki, Jan Młynarski, Artur Barciś, Anna Maria Jopek, Joanna Kulig, Magdalena Stużyńska, Maciej Zakościelny.

Wśród swoich najważniejszych osiągnięć wymienia „Szansę na sukces – Opole 2019” – głosami widzów wygrała cały sezon. Dzięki temu zakwalifikowała się do koncertu „Debiutów” 56. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zdobyła tam Nagrodę Publiczności. Obecnie pracuje nad debiutanckim albumem, na który piosenkę, specjalnie dla Oli, napisał Jacek Cygan.

Dołącz do newslettera