fbpx

Co robimy

Akademia Odnalezionych Nadziei

Projekt wspiera edukację osób chorych i niepełnosprawnych w trudnej sytuacji materialnej (stypendia, zakup komputerów, innych pomocy naukowych, opłaty czesnego w szkołach i na wyższych uczelniach).

Do tej pory fundacja objęła nim ponad uczniów oraz studentów, którzy pragną odważnie sięgać po swoje marzenia. I robią to mimo przeciwności. Udowadniają, że osoba chora albo niepełnosprawna może się w pełni realizować. Przykładem jest poruszający się na wózku, cierpiący na artrogrypozę wielopostaciową, Krzysztof Szymaszek – dwukrotny zwycięzca Festiwalu Zaczarowanej Piosenki (kat. dziecięca – 2006 r., kat. dorosłych – 2011 r.). 24-latek jest studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z kolei wspierana stypendialnie 22-letnia Milena Wiśniewska była pierwszą niewidomą osobą, którą przyjęto na Akademię Muzyczną w Gdańsku. Wiele jest takich osób jak oni, którym – dzięki darczyńcom – pomagamy w zdobywaniu wiedzy.

Trwanie projektu uzależnione jest od posiadanych przez fundację środków. Dla każdego stypendysty potrzebujemy 10 tysięcy złotych.

 

Zobacz, komu pomogliśmy

Indeks Marzeń

Co roku, w ramach Akademii Odnalezionych Nadziei, organizujemy konkurs „Indeks Marzeń”. Jego laureaci, osiągający w nauce wyniki ponadprzeciętne, otrzymują stypendia, dzięki którym mogą realizować pasje na wyższych uczelniach.

– Marzyć trzeba odważnie, tak jak marzą dzieci – pisze do uczestników konkursu Anna Dymna. – Proszę Was, zgłoście się do naszego konkursu. Obudźcie w sobie nadzieję! Nie rezygnujcie z ambicji i marzeń. Patrzę z radością i pełnym podziwem na Was, na Wasze zmagania, na siły, które potraficie w sobie odnajdywać i uruchamiać. Dla mnie jesteście prawdziwymi bohaterami, wzorami, mistrzami. Swoją postawą dajecie siły nam, często rozleniwionym, narzekającym, ponurym, którzy nazywają się ponoć pełnosprawnymi. Uczę się od Was najważniejszych rzeczy!

 

Partnerzy projektu

Projekt AKADEMIA ODNALEZIONYCH NADZIEI jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu: Help and Hope wspieranej przez klientów sieci KiK, oraz darczyńcom, którzy pragną pozostać anonimowi.

Zobacz wideo

Relacje z poprzednich edycji

Dołącz do newslettera