fbpx

Co robimy

Konkurs Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”

Ogólnopolski Konkurs Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście” organizowany jest od 2011 roku. Jego pomysłodawczynią jest Anna Dymna. Udział w konkursie mogą wziąć osoby niepełnosprawne powyżej 16. roku życia, które piszą wiersze. Mogą to być osoby piszące rękami, ustami, stopami, a nawet powiekami (za pomocą specjalnych programów komputerowych). Technika pisarska nie jest ważna, najistotniejsza jest poezja.

Wiersze oceniane są w dwóch kategoriach: osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz z pozostałymi niepełnosprawnościami. Co roku do konkursu zgłasza się kilkuset uczestników z całej Polski. Wiersze ocenia jury: Anna Dymna, Janka Graban, Wojciech Bonowicz, Józef Baran, Adam Ziemianin. Laureatom przyznawane są nagrody pieniężne:

I miejsce – 5 tys. zł, II miejsce – 3 tys. zł, III miejsce – 2 tys. zł.

Pierwsza edycja projektu odbyła się w 2011 r. Nagrodzone w naszym konkursie wiersze publikujemy w specjalnym tomiku, wraz z utworami wyróżnionymi w konkursie literackim dla lekarzy „Przychodzi wena do lekarza”. Tomik ten drukowany jest przez Wydawnictwo Medycyna Praktyczna.

Wesprzyj projekt

Bieżąca edycja

Relacje z poprzednich edycji

Dołącz do newslettera