fbpx

Aktualności

Agnieszka Gawron gościem „Spotkajmy się”

18.11.2020

W piątkowym odcinku telewizyjnego cyklu „Anna Dymna – Spotkajmy się” gościem będzie Agnieszka Gawron, która zmaga się z dystrofią obręczową, wraz z narzeczonym Łukaszem.

Pani Agnieszka pochodzi z nadbałtyckiego Darłowa. Obecnie jest studentką V roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dystrofia mięśniowa obręczowa powoduje u niej zanik sił w kończynach. Kobieta ma już problemy z poruszaniem się. Pierwsze symptomy choroby genetycznej pojawiły się, gdy miała dziewięć lat. W tamtym, niełatwym czasie dorastania w gronie rówieśniczym, najwięcej wsparcia otrzymywała od swojego taty i brata. Potem – również od partnerki ojca, która otaczała ją troską.

Fot.: Bartłomiej Bujas

Po skończeniu podstawówki pani Agnieszka opuściła swoją rodzinną miejscowość. Wyjechała do liceum plastycznego w Koszalinie. Zamieszkała w internacie. W ukończeniu szkoły ponadpodstawowej – jak podkreśla – bardzo pomogły jej przyjaciółki. Mimo dzielących odległości, utrzymuje z nimi kontakt do dzisiaj.

Pan Łukasz z zawodu jest stolarzem. Narzeczeństwo snuje plany o powrocie do rodzinnego miasta. Bardzo chcą pracować razem. Myślą o wspólnym tworzeniu biznesu, który, jak mówią, z pewnością połączy ich artystyczne pasje.

„Kiedy na Was, szczęśliwych, patrzę, to myślę sobie, że człowiek jest dobry. I żadna choroba nie może tego zniszczyć” – powiedziała na zakończenie audycji Anna Dymna.

Zapraszamy przed telewizory w najbliższy piątek, o 6.40. Program dostępny będzie również na platformie Vod.tvp.pl.

Może Cię zainteresować

Siła rodzeństwa

02.05.2024

Gośćmi jutrzejszego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się” będzie rodzeństwo: Joanna Nieroda i, młodszy o siedem lat, Łukasz Ilski. Siostra oddała bratu nerkę. Od tamtej pory oboje prowadzą normalne życie.

Pełnosprawni w pracy

29.04.2024

Narastająca cyfryzacja wielu dziedzin, a także możliwość świadczenia pracy online sprzyjają zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami. Tym bardziej, że niesie ono dla pracodawców wiele wymiernych korzyści. Nadal jednak w przestrzeni tej niezbędne jest przełamywanie schematów myślenia. Warto o tym pamiętać, świętując 1 Maja.

Dołącz do newslettera